Teknoloji

12. Kuşak İşlemcili NUC 12 Extreme Tanıtıldı: LGA1700 Soket

Kod ismi “Dragon Canyon” olan yeni Intel NUC 12 Extreme, CES 2022 kapsamında yapılan bir ön incelemeyle birlikte tanıtıldı. Yeni küçük PC iddia edebileceğiniz üzere en şimdiki 12. Jenerasyon Alder Lake işlemcilerin etrafında inşa edilecek. Fakat kıymetli bir gelişme var: Yeni NUC’larda standart bir LGA1700 soketli CPU kullanılacak.

Intel Pazarlama Uzmanı Cassandra Bodzak, Intel dayanaklı en yeni dizüstü bilgisayarları gösteren bu görüntünün devamında Dragon Canyon’dan bahsediyor. Sunulan bilgiler kısıtlı, lakin bu yıl piyasaya çıkmasını beklediğimiz sistemlerde 12. kuşak masaüstü işlemcilerin kullanılacağı açıkça söyleniyor.

Mavi grup, NUC 12’nin evvelce takılmış Core i7 yahut i9 işlemcilerle birlikte geleceğini belirtiyor. Bu güçlü işlemcileri serin tutmak isteyen şirket görünüşe nazaran kompakt bir buhar odası ve üfleyici fan düzeneği kullanacak. Ayrıyeten masaüstü işlemcilerin kullanılması NUC sistemlerin yükseltilebileceğini gösteriyor, lakin bu hususta şimdi kesin bir bilgi verilmiş değil.

Sunumda PCIe M.2 SSD’ler için ayrılan üç yuvayı, iki DDR4 SO-DIMM yuvasını, özelleştirilebilir LED’li ön paneli ve anakartı görebiliyoruz. Beklediğimiz başka özellikler ortasında ise Wi-Fi 6E, Thunderbolt 4, 10Gbe LAN, USB 3.2 Gen2 ve HDMI irtibat noktaları var.

Intel yeni küçük bilgisayarların bu çeyrekte kullanıma sunulacağını söyledi ve kısa bir müddet sonra 12. Kuşak NUC Extreme satışlarının başladığını göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu