Teknoloji

2021’in En Çok Beğenilen Mars Fotoğrafları [Video]

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2021 yılına uzay tutkunlarını etkileyecek bir halde veda etti. Mars’a gönderdiği uzay aracı Perseverance tarafından çekilip gönderilen ve en çok beğenilen fotoğraflardan oluşan özel bir koleksiyon oluşturan NASA, bu manzaraları görüntü haline getirerek paylaştı.

Şubat 2021’den beri Mars’taki misyonunu sürdüren Perseverance, bugüne kadar 180 binden fazla fotoğraf çekti. Bu fotoğraflar, NASA’nın internet sitesinden tek tek paylaşıldı. Kimileriyse NASA’nın yıllardır sürdürdüğü “Haftanın Uzay İmgesi” aktifliği kapsamında o haftanın en çok beğenilen imgeleri ortasına girdi. Oluşturulan görüntü, en çok beğeni alan Kızıl Gezegen imajlarından oluşuyor.

İşte NASA’nın paylaştığı o görüntü

NASA’nın Perseverance için oluşturduğu Twitter hesabından yapılan paylaşımda, uzay aracının ağzından birtakım açıklamalarda bulunuldu. Oylamaya katılan herkese teşekkür edilen bu açıklamada, “Kaya koleksiyonuma olan tutkum, fotoğrafçılık tutkumla muadil…” sözlerine yer verildi.

Şayet siz de NASA’nın Mars’tan gelen manzaraları paylaştığı ve içerisinde 180 binden fazla manzaranın bulunduğu fotoğraf koleksiyonunun tamamına ulaşmak isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz. Öte yandan; üstteki görüntüyü görüntüleyemeyen okurlarımız, içeriğe buradaki ilişki üzerinden de ulaşabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu