Teknoloji

2022 Mercedes-AMG EQS Kalite, Deneyim ve AMG!

Mercedes AMG’nin Elektrikli modeli olacak olan 2022 Mercedes-AMG EQS modeline yakından bakıyoruz. Bu otomobil şayet Türkiye piyasasına girerse çok dikkat çekecek teknik özellikler ve donanıma sahip olacak.

Mercedes, S-Sınıfı lüks düzeylerine sahip amiral gemisi bir elektrikli sedan üreterek Tesla ile baş başa gidebileceğini piyasaya kanıtladı. Bu otomobil EQS Sedan’dı. Artık Mercedes, harika yaratımını AMG departmanına devretti. 2022 Mercedes-AMG EQS, standart modelde sevdiğimiz özellikleri geliştirmek için geliyor.

Bu, uygun bir seri üretim modelinden daha çok, bir stant arabası olan son derece sonlu SLS Electric Drive‘ı saymazsak, AMG rozeti takan birinci üretim modeli oluyor.

Birtakım meraklılar, elektrikli araca geçişin AMG ticari marka işaretini kaldıracağından telaş duyabilir, lakin AMG EQS‘yi piyasaya sürdükten sonra, insanların akaryakıtlı motoru olmayan heyecan verici bir Mercedes otomobil yapabileceğinden artık eminiz.

Mercedes, AMG’nin geleceğini deneyimlemek için bizi Los Angeles ve Palm Springs ortasındaki kanyon yollarında bu aracı test etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu