Teknoloji

2022 Model Samsung TV’ler GeForce NOW ve Stadia Dayanağıyla Geliyor

Samsung, Ekim ayının sonunda akıllı TV’leri için yeni bir bulut oyun hizmeti geliştirdiğini duyurmuştu. Teknoloji devi artık ise 2022 akıllı TV serisine belli modellerde yerleşik uygulamalar olarak NVIDIA GeForce NOW ve Google Stadia oyun akışı hizmetlerini ekleyeceğini açıkladı.

Yeni kuşak televizyonlar, USB’nin yanı sıra Bluetooth ve Wi-Fi 6 ilişki seçeneklerine sahip olacak. Böylece tanınan kablosuz oyun kumandaları yahut hatta bir klavye+fare kombinasyonu kullanmak mümkün olabilir.

Samsung öteki bu tıp uygulamaların yanı sıra Utomic, GeForce NOW ve Stadia üzere hizmetleri Samsung Gaming Hub isimli oyuncular için yeni kullanıcı arayüzüne entegre etti. Ayrıyeten Twitch, YouTube Gaming vb. üzere oyuncularla ilgili öbür uygulamalar da sunuluyor.

Samsung Gaming Hub sırf bulut oyunları için hazırlanmış değil. Şaşırtan bir formda şirket, HDMI kontaklı görüntü oyun konsollarınızın da bunun bir modülü olacağını söylüyor. Bu da desteklenen hem PlayStation hem de Xbox denetimcileri ile bulut oyunları ve konsol oyunları oynayabileceğiniz manasına gelmekte. Bunun yanında TV’nizin ana ekranında oyun teklifleri oluşturacak olan bir “Yapay Zeka Oyun teknolojisinden” bahsedildi.

Eski bir Samsung Smart TV’niz varsa bu özelliklerden rastgele birini kullanıp kullanamayacağınızı şimdi söyleyemiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu