Teknoloji

2022 Serisi LG TV’ler Tanıtıldı

LG Electronics (LG), 2022 model OLED TV’lerinin başı çektiği, şimdiye kadarki en gelişmiş ve etkileyici TV serisini tanıttı. LG’nin en yeni modellerinin, güçlü görüntüleme teknolojileri ve daha da akıllı özellikler ve hizmetler sunan gelişmiş bir webOS işletim sistemi ile görüntüleme ve kullanıcı tecrübesini yeni bir düzeye taşıyacak.  

LG OLED TV, premium TV segmentini dünya çapında milyonlarca tüketicinin birinci tercihi olacak biçimde yine şekillendirdi. OLED TV’ler, kusursuz siyahlar, inanılmaz derecede doğal renkler ve sonsuz kontrast sağlamak için kendinden aydınlatmalı OLED pikselleri kullanıyor. Arttan aydınlatma gerektirmeyen OLED, öteki tüm ekran teknolojilerinden daha ince ve daha hafif olmasının yanı sıra, bükülebilir ve katlanabilir TV’ler üzere gibisi görülmemiş formların oluşturulmasına imkan tanıyor.

LG’nin gelişmiş OLED paneline sahip yeni G2 serisi modelleri kendine ilişkin klasmanda yer alıyor. OLED’in evriminde bir sonraki düzey olan, hem G2 hem de belli C2 serisinde bulunan OLED evo teknolojisi, eşsiz netlik ve detay ile ultra gerçekçi imgeler ve yüksek parlaklık sunuyor. LG’nin yeni 5.nesil α(Alpha)9 akıllı işlemcisinden güç alan şirketin Brightness Boooster™ teknolojisi, G2 serisi TV’lerin uygunlaştırılmış ısı dağılımı ve daha gelişmiş bir algoritma aracılığıyla daha da fazla parlaklık sunmasını sağlıyor.

LG’nin 2022 G2 serisi, yeni 83 inç modelini ve halihazırda eser kümesinde bulunan 55, 65 ve 77 inç TV’leri tamamlayan dünyanın birinci 97 inç OLED modelini içeriyor. LG G2 serisi, duvarla birebir Galeri Tasarımı ile şık bir dizayn sunuyor. LG’nin C2 serisi, 48, 55, 65, 77, 83 inç’e ek olarak konsol ve PC oyunları için ülkü olan dünyanın birinci 42 inç OLED TV’si olmak üzere, 2022 için toplam altı ekran boyutuyla en çeşitli ekran boyutu seçimini sunuyor. Bu OLED TV serisi, TV’ye daha şık bir tasarım kazandırmanın yanı sıra daha sürükleyici bir izleme tecrübesi için daha ince çerçevelere sahip.

LG’nin yeni TV modellerinin birçoklarının kalbinde yer alan 5.nesil α9 akıllı işlemci gelişme performansını artırmak için derin öğrenmeden yararlanıyor ve ön plan ve art plan öğelerini birbirinden daha besbelli hale getirerek ekran manzaralarına daha üç boyutlu bir kalite kazandırıyor. 5.nesil α9 akıllı işlemci, izleyicilere daha gerçekçi ses sağlamak için LG’nin AI Sound Pro özelliğinin yeteneklerini de genişletiyor; TV’lerin yerleşik hoparlörlerinin sanal 7.1.2 surround ses üretmesini sağlıyor.

LG’nin yenilikçi Smart TV platformunun en son sürümü, azamî rahatlık ve daha kolay içerik keşfi sağlayarak kullanıcı tecrübesini LG’nin yeni TV’lerinde hayata geçiriyor. Yeni webOS 22 sürümü kullanıcıların daha özelleştirilmiş bir görüntüleme tecrübesinin keyfini çıkarabilmeleri için şahsî profiller sunuyor. Kullanıcılar, her profilin altında favori yayın hizmetlerine süratli erişim ayarlayabiliyor, izleme geçmişine dayalı özel içerik teklifleri alabiliyor ve favori spor ekiplerine ayak uydurmak için gerçek vakitli ihtarlar alabiliyor. Profillerde oturum açmak, TV tarayıcısından yahut NFC Magic Tap ile bir akıllı telefondan gerçekleştirilebiliyor. 

NFC Magic Tap, bir taşınabilir aygıt ekranını bir LG TV’ye yansıtmak için de kullanılabiliyor. İzleyiciler ayrıyeten ek bir set üstü kutu olmadan Wi-Fi aracılığıyla öbür bir TV’de kablo yahut uydu içeriğinin görüntülenmesini sağlayan Room To Room Share’i kullanarak konutta bir TV’den başkasına içerik yansıtabiliyor. Ayrıyeten 2022 için yeni bir özellik olan Always Ready, kullanılmadığında bir LG TV’yi medya ekranına dönüştürüyor. AYARLAR menüsünde kolaylıkla kurulan Always Ready özelliği, sanat yapıtlarını sergilemek, vakti takip etmek yahut müzik çalmak için ekranı dijital bir tuvale dönüştürmek için LG uzaktan kumandasının üzerindeki güç düğmesine basılarak etkinleştiriliyor.

ThinQ AI teknolojisi ise 2022 model LG TV’lerin gerçek akıllı konut merkezleri haline gelmesini sağlayacak. Türkçe dayanaklı ThinQ AI, kullanıcılara kolay sesle denetim ve öteki ThinQ takviyeli aygıtlarla uyumluluk sağlamanın yanı sıra, LG TV’lerin bağlı aygıtlar için bir denetim sistemi olarak çalışmasına imkan tanıyan, daha inançlı ve meselesiz bir biçimde bağlanan akıllı mesken için yeni bir sanayi standardı olan Matter dayanağı de sunuyor.

Tüketiciler, teknoloji uzmanları ve sinema sanayisindeki en büyük isimler tarafından tanınan LG OLED TV’ler, imaj kalitesi çıtasını yükseltmeye devam ediyor. 2022 OLED serisinde bulunan paneller, global eser test kuruluşu Intertek tarafından yüzde 100 renk doğruluğu ve yüzde 100 renk hacmi için onaylanmış durumda. LG OLED TV’ler, özgün kaynak içerikteki renkleri eşleştirme ve imajlar ne kadar parlak yahut karanlık olursa olsun tüm renkleri gerçek bir halde tabir etme yetenekleri bakımından eşsiz olarak gösteriliyor. Tüm 2022 LG OLED’ler, hem TÜV Rheinland hem de Underwriters Laboratories tarafından titreşimsiz ve UL tarafından yansımasız olarak onaylanmış durumda. LG’nin OLED panelleri, düşük mavi ışık performansları nedeniyle TÜV Rheinland tarafından da tanınıyor ve ABD merkezli bir sıhhat standartları kuruluşu olan Eyesafe’in düşük mavi ışık emisyonu ihtiyacını karşılayan dünyada birinci panel olma unvanını elinde bulunduruyor. LG TV’ler sırf içerik oluşturucuların takdirini kazanmakla kalmıyor, birebir vakitte izleyicilerin Amazon Prime Görüntü içeriklerinin keyfini çıkarırken Filmmaker Moduna otomatik geçiş yaparak sinemaları yaratıcılarının amaçladığı halde görmelerini de kolaylaştırıyor.

LG OLED, yıllar boyunca oyun alanında ortalarında NVIDIA G-SYNC® Uyumlu’yu destekleyen birinci OLED TV ve NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi grafik kartlarıyla 8K oyun sergileyen birinci 8K OLED TV’nin de bulunduğu birçok birinci unvanı elde etti. 1 milisaniyelik reaksiyon müddeti, düşük giriş gecikmesi ve birden fazla HDMI 2.1 özelliğini destekleyen dört adede kadar HDMI ilişki noktası ile LG OLED’in konsol ve PC oyunseverler için ülkü seçim olması hiç de şaşırtan değil. NVIDIA GeForce NOW ve Google Stadia bulut oyun platformları dayanağıyla oyuncular, uyumlu bir denetim aygıtı bağlayarak eğlenmeye başlayabiliyor.

Yeni seride, LG müşterileri, direkt TV’nin Oyun Yöneticisi menüsünden oyuna mahsus özellikler ve ekran ön ayarları ortasında kolay kolay seçim yapabiliyor ve bu özellikler ortasında geçiş sağlayabiliyor. Oyun Yöneticisi menüsü, ışıklar kapalıyken daha güzel bir oyun tecrübesi için ekran parlaklığını ayarlayan yeni Karanlık Oda Moduna süratli erişim sunuyor. G-SYNC®, FreeSync™ Premium ve değişken yenileme suratı (VRR) ayarlarına Oyun Yöneticisi menüsünden basitçe erişilebiliyor. Dahası, first person shooter, role playing ve gerçek vakitli strateji oyunları için ön ayarlara katılan yeni spor modu, daha da fazla gerçekçilik için daha fazla detay sunuyor.

LCD TV alanında devam eden liderliğini sergileyen LG, 2022 için genişletilmiş QNED TV serisini de tanıtıyor. LG’nin kendi Quantum Dot NanoCell teknolojisine sahip yeni eser yelpazesi, yüzde 100 renk hacmiyle harika renk üretimi sunuyor. Bir sahnenin en parlak ve en karanlık alanlarında güçlü, gerçek renkler sunabilen LG QNED Küçük LED TV, LG’nin Hassas Karartma Teknolojisi sayesinde inanılmaz kontrast yeteneğine sahip. QNED90 Serisinden başlayarak tüm modeller %100 renk tutarlılığı sertifikasına da sahip, böylelikle izleyiciler farklı bakış açılarında bile her seferinde tıpkı, yüksek kaliteli imgeyi görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu