Teknoloji

2023 Chevrolet Corvette Z06, Bir Otoparkta Görüntülendi

General Motors’un bünyesinde bulunan ABD merkezli araba şirketi Chevrolet, geçtiğimiz ekim ayında yeni spor arabası 2023 Corvette Z06’yı resmi olarak tanıtmış ve araba severlerin tabiri caizse yüreğini hoplatmıştı. 5,5 litrelik V8 motor tipine sahip olan bu araç, 670 beygir gücüne sahip olması, ilgi cazip tasarımı ve lüks ve performansı birlikte sunması ile tüm dünyada heyecan yaratmıştı.

Ne yazık ki arabanın tanıtımından sonra yeni Covette Z06’nın fotoğraflarını gerçek hayatta görmek pek mümkün değildi. Geçtiğimiz hafta YouTube üzerinden paylaşılan bir görüntüyle ise nihayet bu arabaya farklı ve ayrıntılı bir bakış mümkün oldu. Görüntüde, 2023 Corvette Z06’nın en az basın fotoğrafları kadar âlâ göründüğü ortaya çıktı.

Halka açık bir otoparkta görüntülendi

YouTube’da bulunan Horizon Speed isimli kanalda paylaşılan iki dakikalık görüntüde, yeni Corvette Z06’nın halka açık bir otoparkta park edilmiş hâlde bulunduğu görülebiliyor. Otomobil yarış ve performanslarına odaklanan bu kanal tarafından görüntülenen yeni Z06’nın, şimdi araç satışa sunulmadığı için bir örnek yahut tanıtım aracı olma ihtimalinin yüksek olduğunu da belirtmemiz gerek.

Yorumlardaki kullanıcılar tarafından da bir prototip olabileceği kestirim edilen aracın, soluk bir gri renge sahip olduğu görüntüde gözlemlenebiliyor. Bunun yanı sıra Z06’nın yollar sebebiyle epeyce kirli olduğunu da belirtmemiz gerek. Buna karşın manzaralar, aracın rengine ve dizaynına çok daha ayrıntılı bir bakış atmamızı sağlıyor. Aracın; art kanatları, dörtlü egzozu, karbon fiber tekerlekleri ve iç tasarımı da görüntüde görülebiliyor. Ek olarak arabanın Michelin kış lastiklerine sahip olduğu da görüntüde göze çarpıyor; bunun da ABD’de yaşanan sert kış sebebiyle bunun olağan olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok güvenlik testinden muvaffakiyetle geçtiği aktarılan yeni Corvette 8’in fiyatının ne kadar olacağı ile ilgili ise şu an için bir bilgi bulunmuyor. Lakin birçok kaynak, 2022 yılında üretime başlaması planlanan aracın ABD fiyatının, 90.000 doların altında olabileceğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu