Teknoloji

Acer, Birinci Intel Arc Taşınabilir GPU’yu Doğruladı: Arc A370M

Intel, CES 2022 konferansı sırasında 12. kuşak masaüstü ve taşınabilir işlemcilerini duyurdu. Maalesef harici Arc Alchemist ekran kartları hakkında kâfi bilgi duyamadık. Mavililer merakla beklenen Arc GPU’larıyla ilgili detayları paylaşmaktan kaçındı. Lakin yeniden de şirketin aylar evvel onayladığı üzere, 2022 yılının birinci çeyreğinde bu kartlar piyasada olacak.

Öte yandan OEM ortaklarından biri birtakım küçük ayrıntılar sağladı. Görünüşe nazaran Acer Almanya, Swift X dizüstü bilgisayarının Arc A370M’ye kadar GPU’larla sunulacağını resmen doğruladı.

Aslında bu GPU’nun ismini birinci kere görmüyoruz. Yaklaşan taşınabilir GPU, kazara yayınlanan bir test şoföründe ortaya çıkmıştı. Dizüstü bilgisayarlara gelecek olan grafik işlemcisi büyük olasılıkla DG2-128 modeline dayanıyor ve 6 GB belleğe sahip olacak. A370M yüksek ihtimalle giriş-orta düzey bir SKU ve bu nedenle Acer Swift X tarafından kullanılan 12. Jenerasyon Core P serisi ile eşleşecek.

  • Intel (R) Arc (TM) A380 Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A350 Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A370M Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A350M Grafik Ailesi
  • Intel (R) Iris (R) Xe A200M Grafik Ailesi

CES 2022 basın duyurusu sırasında Arc GPU’ların şimdiden OEM taşınabilir aygıtlara gönderildiği doğrulandı. Intel, 2022 birinci çeyrek lansman kelamını bir defa daha yineledi. Lakin harici masaüstü ekran kartlarıyla ilgili bir bilgi göremedik ve görünüşe nazaran birinci olarak taşınabilir platforma odaklanacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu