Teknoloji

Acer, Öğrencilere Özel 4 Yeni Chromebook Modelini Tanıttı

Acer yaptığı açıklamayla en son teknolojilere, güçlü dizaynlara ve tüm bunları eğitim ortamı için optimize eden bir dizi özelliğe sahip dört yeni Chromebook modelini duyurdu.

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar, BT Eserleri İş Ünitesi Genel Müdürü James Lin, “Chromebook’ların popülaritesi, Chrome Education Yükseltmesi ile gelen güçlü özelliklerin yanında, sağlam dizaynları ve yenilikçi teknolojileri sayesinde her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni Acer Chromebook’lar, öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olurken, birebir vakitte öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sınıf hazırlıkları ve BT idaresi konusunda işlerini kolaylaştıracak özelliklerle geliyor” dedi.

Chrome Education Yükseltmesiyle öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin sağlam ve inançlı bir aygıtla öğrenmeye odaklanabilmelerine yardımcı olmak için Chromebook ve Chrome OS’nin tüm özelliklerinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca el değmeden kayıt özelliği sayesinde BT üniteleri tarafında kolaylıkla yönetilebilen Chromebook’lar, son kullanıcı internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak kurumsal idareye kaydolabiliyor.

Askeri standartlara nazaran test edilmiş MIL-STD 810H sertifikalı yeni Chromebook’lar darbelere sağlam gövdeleri ile okul ortamında karşılaşılabilecek her türlü günlük aşınma ve yıpranmanın üstesinden gelebiliyor. Darbe emici tamponları ve güçlendirilmiş dizaynları, aygıtları 122 cm’ye kadar yükseklikten düşmelere ve 60 kg’a kadar direkt uygulanan kuvvete karşı koruyor. Chromebook’ların eşsiz drenaj dizaynlı klavyeleri, aygıtları kazara sıvı dökülmelerine karşı korurken,180 derece açılabilen ekranları ise (Spin modelleri için 360 derece) okul projeleri yahut ortak projelerde birlikte çalışan öğrencilerin aygıtları rahat ve inançlı bir halde kullanabilmesini sağlıyor.

Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511 modellerinde mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi sıkıntı lakin değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, aygıtı sınıf ortamında kullanım için ülkü hale getiriyor. Genişletilmiş braketler ve güçlendirilmiş giriş çıkış portları, Chromebook’ları çok kullanım kaynaklı aşınma ve yıpranmalara karşı koruyor.

Acer’ın sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir ispatı olan yeni Chromebook’ların dördü de büsbütün okyanusa atılmış plastik atıklardan yapılmış eşsiz bir etraf dostu OceanGlass™ dokunmatik yüzeye sahiptir. Ayrıyeten üç yeni Chromebook modelinin (Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511) kasalarında geri dönüştürülmüş plastik gereçlerin kullanılmış olması, Acer’ın sürdürülebilirlik taahhüdünü de destekliyor.

Yeni Acer Chromebook 512 (C852), üretkenliği artıran 3:2 en uzunluk oranına sahip 12 inç ekranıyla birebir ölçüdeki 16:9 ekranlara nazaran yüzde 18 daha fazla dikey alan sunuyor. Bu sayede öğrenciler tek bir ekranda daha fazla metin, harita, fotoğraf ve ödev görüntüleyebiliyor. Ayrıyeten aygıt isteğe bağlı olarak çoklu dokunmatik özellikli bir panel seçeneği de sunuyor.

Acer Chromebook 512, iki dahili mikrofonu ve düşük ışık şartlarında daha uygun görüntü kalitesi için süreksiz gürültü azaltma (TNR) teknolojisine sahip, parlamayı azaltan web kamerası ile kusursuz bir uzaktan öğrenme tecrübesi sunuyor. Aygıtın kamera modülündeki mavi cam IR kesitli filtre, görüntü konferanslar esnasında web kamerasının art plandaki tavan ya da oda aydınlatması kaynaklı ışık parlamalarını azaltarak daha net imgeler almasına yardımcı oluyor. En yeni N-serisi Intel® işlemcilerden güç alan Acer Chromebook 512 (C852), süratli açılma müddetiyle öğrencilerin çabucak çalışmaya başlamasını sağlıyor, daha az güç harcıyor ve ekstra performans sunuyor. 12 saatlik uzun pil ömrü ve süratli karşılık veren yazılımları ile öğrenciler uzun bir okul günü karşılarına çıkan tüm proje ve ödevlerin üstesinden çarçabuk gelebiliyor.

Standart yahut çoklu dokunmatik ekran seçeneklere sahip 11,6 inçlik Acer Chromebook 511 (C734/C734T) kompakt ve sağlam tasarımı sayesinde teğe bir programlar ve teknoloji laboratuvarları için ülkü bir kullanım tecrübesi sunuyor. Ayrıyeten plastik kaplamaları ile ASTM F963-16 Oyuncak Güvenliği ve UL/IEC 60950-1 standartlarını karşılayan aygıt, küçük yaş kümesindeki öğrencilerin de kullanımı için inançlı ve uygun bir dizüstü bilgisayar olarak Acer’ın yeni Chromebook’ları ortasında yerini alıyor.

En yeni N-serisi Intel® işlemciler tarafından desteklenen Acer Chromebook 511, 12 saate kadar uzun pil ömrü ve süratli cevap veren yazılımları ile yüksek performans sunuyor. İki dahili mikrofon ve parlama azaltma özellikli web kamerası, bu Chromebook’u uzaktan eğitim için eksiksiz hale getiriyor. TNR (Geçici Gürültü Azaltma) teknolojisini kullanan parlamayı azaltan HD web kamerası ile kullanıcılar, en düşük aydınlatma şartlarında bile daha yeterli görüntü kalitesi elde edebiliyorlar. Tüm bu özelliklerin yanında yüksek kaliteli çevresel ses için DTS Audio ve iki USB Type-C irtibat noktası, Acer Chromebook 314 dizüstü bilgisayarın sunduğu konforlu tecrübesi tamamlıyor.

Okul yöneticileri, öğretmenler ve büyük yaş kümesi öğrencilerin sınıf işleri ve projelerdeki çoklu misyon kullanımları için tasarlanan Acer Chromebook 314 (C934/C934T), kompakt tasarımı ile dikkat çekiyor.  8,1 mm’lik dar yan çerçeveli 14 inç FHD IPS geniş dokunmatik ekranın parlama önleyici kaplaması, parlak aydınlatma şartlarında bile ülkü bir kullanım sağlıyor. Aygıt, ayrıyeten çoklu dokunmatik ekran dayanağı seçenekleri6 ile de tüketicilere sunuluyor.

Chromebook 314, TNR teknolojisine sahip web kamerası, yüksek kaliteli DTS Audio hoparlörü ve dahili iki mikrofonu ile kusursuz bir uzaktan eğitim tecrübesi sunuyor. En yeni N serisi işlemcilerden güç alan aygıt, performans özellikleri ve 10 saatlik pil ömrü ile cümbüş ve üretkenlik açısından kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Yeni Chromebook ile öğrenciler ve öğretmenler, Wi-Fi 5’ten 3 kata kadar daha yüksek suratlara erişebilen muteber Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) kablosuz irtibatın keyfini çıkarabiliyorlar.

K-12 kümesi öğrenciler için tasarlanan Acer Chromebook 311 (R722T/R723T), yer bağımsız olarak her yerden eğitim için optimize edilmiş dönüştürülebilir ve sağlam bir Chromebook olarak karşımıza çıkıyor. Aygıtın 11,6 inçlik Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass özellikli dokunmatik ekranı, gümüş iyon partiküller sayesinde mikroorganizmalara karşı antimikrobiyal bir muhafaza sunuyor. Bu özellik güçlü dış şartlarda dahi lekelere ve kokulara karşı ekranın pak kalmasını sağlıyor. Acer Chromebook Spin 311’in 360 derece dönebilen menteşeleri, yazma için dizüstü bilgisayar modu yahut küçük kümelerle çalışırken sunumları daha rahat gösterebilmek için sunum modu da dahil dört farklı kullanım modu sunuyor.

MediaTek MT8183 işlemciden güç alan Chromebook, 15 saate kadar uzun pil ömrü ve güçlü performans özellikleri ile öğrencilerin verimli bir gün geçirmesine katkı sağlıyor. Aygıtın HD web kamerası, kapalılık için bir kamera kapağı ile geliyor. Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2 (R723T) yahut Wi-Fi 5 ve Bluetooth 4.2 (R722T) seçeneklerine sahip Acer Chromebook 311, kullanıcılara kusursuz bir temas tecrübesi vadediyor.

  • Acer Chromebook 512 (C852), bu yılın birinci çeyreğinde EMEA bölgesinde 359 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook 511 (C734/C734T) şubat ayında EMEA bölgesinde 329 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook 314 (C934/C934T) nisan ayında EMEA bölgesinde 369 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook Spin 311 (R722T/R723T) bu yılın birinci çeyreğinde EMEA bölgesinde 339 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu