Teknoloji

Acer Swift 3, Taşınabilirlik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

15,90 mm inceliğinde ve 1,2 kg tartısında olan aygıt, renk değişkenli ve büsbütün metal kasasıyla bir çantanın içinde rahatlıkla taşınabiliyor. Sade ve tesirli menteşe tasarımı, dizüstü bilgisayarın hem serin kalmasını hem de havalı görünmesini sağlıyor. Dar çerçeveli ekranıyla yüzde 85,73 ekran gövdesine sahip aygıt kullanıcılara çok daha geniş bir çalışma alanı sunuyor. Swift 3’ün 14 inç FHD IPS yansımasız ekranı, dengeli bir halde güçlü, parlak ve titremeyen imgeler vadediyor.

Intel Iris Xe ekran kartı bulunan Swift 3, 8 GB LPDDR4X RAM ve 512 GB PCIe Gen4 SSD depolama özelliklerine sahip. Uzun ömürlü bir pile sahip Swift 3, tam şarj olduktan sonra 16 saate kadar ve yalnızca 30 dakika şarj olduktan sonra 4 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Swift 3 ayrıyeten, kapalı durumdayken USB Type-A ile harici bir aygıtı şarj etme özelliğine sahip.

Parmak izi okuyucuyla Windows Hello özelliğinden yararlanarak inançlı ve kolay giriş yapma imkanı veren Swift 3, üzerindeki tam fonksiyonlu USB Type-C temas noktası sayesinde Thunderbolt™ 4 yahut USB 3.2 Gen 2 üzerinden fevkalâde süratli data transferi yapabiliyor. Aygıtta ayrıyeten 2 adet USB 3.2 Gen 2 Type-C ilişki noktası var. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax) irtibatı, Wi-Fi 5’e (802.11ac) nazaran üç kata kadar daha fazla çıkış ve yüzde 75’e kadar daha düşük gecikme sağlıyor.

Termal tasarım dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir halde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, olağan ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. Swift 3’ün hava girişli klavye tasarımı, soğutma performansını yükseltir ve hava girişi olmayan klavyeye kıyasla yüzde 10’a varan oranda daha fazla ısıyı dışarı atar. Daha geniş havalandırma delikli fan dizaynıyla aygıt, verimli bir biçimde daha fazla hava alabilir ve hava akışında %10’a kadar güzelleştirme sağlar.

Acer Swift 3, aydınlatmalı klavyesi ile kullanıcılara karanlık ortamlarda da yazı yazma imkanı veriyor. Aygıt, DTS Audio, Acer TrueHarmony™ ve yapay zeka dayanaklı gürültü tedbire özelliği sayesinde sadece akıllı bir tecrübe değil, tıpkı vakitte eksiksiz bir ses tecrübesi sunuyor.

Acer Swift 3 (SF314-511), 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren özel fiyatıyla satış noktalarında olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu