Teknoloji

Acer, Swift X Serisini Daha Güçlü Modellerle Güncelledi

Acer, yaptığı açıklamayla Swift X dizüstü bilgisayar serisine, taşınabilirlik ve güçlü performans özellikleri ile dikkat çeken, harici GPU’lu 14 ve 16 inç ekranlı iki yeni model eklediğini duyurdu. Acer ayrıyeten yeni Aspire C27 ve C24 hepsi bir ortada masaüstü bilgisayar modellerini de tanıttı. Acer’ın tanıtılan tüm yeni bilgisayarları en yeni 12. Jenerasyon Intel® Core™ işlemcileri taşıyor.

Taşınabilir dizüstü bilgisayar 14 inç ekranlı Swift X (SFX14-51G) sadece 1,4 kg yükü ile dikkat çekiyor. Aygıt 12 adede kadar çekirdeğe sahip 12. Kuşak Intel Core işlemcisi ile NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti dizüstü bilgisayar GPU’sunu 17,9 mm’lik ince alüminyum bir kasada bir ortaya getiriyor. Fan, çift ısı borusu ve klavyedeki hava girişi, bu güçlü donanım tarafından üretilen ısıyı dağıtarak, yaratıcı bölümlerdeki çalışanların aygıttan beklediği performans düzeyini muhafazasını sağlıyor.

12 adede kadar çekirdeğe (4 P çekirdekli ve 8 E çekirdekli) sahip 12. Jenerasyon Intel Core işlemcilerden güç alan 16 inç ekranlı Swift X (SFX16-52G), harici Intel Arc™ grafik kartı ile geliyor. Dizüstü bilgisayar ekstra iki inçlik alanda ekstra soğutma gücü sunuyor: Çift fan, çift bakır ısı borusu, klavye hava girişleri ve daha büyük bir yan hava çıkışı aygıtta yer alıyor. Intel ile ortak bir mühendislik eseri olan dizüstü bilgisayar, Intel’in kullanıcıya cevap verme, anında açılma, pil ömrü, süratli şarj ve akıllı ortak çalışma üzere değerli tecrübe amaçları ve teknik özelliklerine uygun olacak biçimde, Intel Evo ihtiyaçlarını karşılıyor.

Her iki model de Windows 11 işletim sistemi yüklü geliyor. Yüzde 92,22’ye kadar ekran/gövde oranı ve 16:10 en uzunluk oranlı IPS ekranlı yeni Swift X dizüstü bilgisayarlardan 14 inçlik ekranlı model 2240×1400 ve 16 inçlik ekranlı model ise 2560×1600 (WQXGA) piksele kadar çözünürlük sunuyor. 400 nite varan parlaklık, ve yüzde 100 sRGB renk gamı sayesinde yeni Swift X dizüstü bilgisayarlarda renkler hiç olmadığı kadar canlı görünüyor. Yeni Swift X’ler ayrıyeten Acer Color Intelligence™ ve ExaColor™ teknolojileri işe çok daha yüksek kontrast bedeline erişiyor.

Dizüstü bilgisayarlar daha süratli bir navigasyon tecrübesi için 16 GB’a kadar LPDDR5 bellek ve 2 TB PCIe SSD depolama alanı ile yüksek süratli evrak paylaşımı ve sıkıntısız 4K akış için süratli ve kararlı temas sağlayan Intel® Wi-Fi 6E (802.11ax) teknolojisini bir ortaya getiriyor. Windows Hello dayanaklı aygıtlarda, daha inançlı oturum açma için bir parmak izi sensörü, Thunderbolt 4 (40 GB’a kadar) özellikli iki adet Tip-C ilişki noktası, iki adet USB 3.2 Gen 1 Tip-A irtibat noktası ve bir HDMI 2.0 ilişki noktası bulunuyor. Her iki model de üretkenliği artırmak için Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisine sahip bir FHD web kamerası ile düşük ışık şartlarında bile yüksek kaliteli imgeler sunarken, DTS Audio ve yapay zeka takviyeli gürültü tedbire özellikli Acer PurifiedVoice™ ile kusursuz bir ses tecrübesi yaşatıyor.

Konuttan çalışanlar için tasarlanan ve gelişmiş performans özellikleri ile öne çıkan 27 inç ekranlı Aspire C27 (C27-1751) ve 24 inç ekranlı Aspire C24 (C24-1750) hepsi bir ortada bilgisayarlar, Windows 11 işletim sistemi, en yeni 12. Jenerasyon Intel Core i7 işlemciler ile NVIDIA GeForce MX550 GPU’lar ve 64 GB DDR4 RAM, 1 TB SSD ve 2 TB HDD depolama özellikleri ile güncellendi. Hepsi bir ortada bilgisayarlarda yer alan, süratli ve istikrarlı irtibat sunan Wi-Fi 6E takviyesi, aygıtlar ortasında kolaylaştırılmış data paylaşımı için Bluetooth® 5.2 ve 40 Gbps çift istikametli bant genişliği için Thunderbolt™ 4 üzere bir dizi temas seçeneği ise aygıtın güçlü donanım özelliklerini tamamlıyor.

İmajlı arama, hayatımızda birinci sefer bu kadar kıymetli bir role sahip olmaya başladı. 5 MP’lik web kamerası ve iki stereo mikrofon sayesinde kullanıcıların yüksek kaliteli görüntü konferans tecrübesi gereksinimini karşılayan Aspire C27, yüzde 91,14 ekran-gövde oranı ile de manzaralı arama tecrübesinde de çıtayı üst taşıyor. Kullanıcıların en ülkü görüntüleme için istedikleri açıyı bulmasına imkân veren (-5 ila -25°) eğilebilir ekranındaki BlueLightShield teknolojisi, gözün maruz kaldığı mavi ışığı azaltıyor. Ayrıyeten görüntü konferanslar bittiği vakit fizikî olarak webcam’i kapatan kapak sayesinde de kullanıcılar kendilerini rahat ve inançta hissedebiliyor.

Bu ultra ince hepsi bir ortada bilgisayarlar, yerden tasarruf sağlayıp nizamlı kablo idare imkânı sunarak tüm çalışma alanlarında dikkat dağıtıcı ögelerin önüne geçiyor. Platin ayrıntılı siyah bir kaplamaya sahip Aspire, C27 ve Aspire C24 son derece şık dizaynları ile göz alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu