Teknoloji

Acer Swift X, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Günümüzde profesyonel kullanıcılar, gün boyunca yanlarında taşıyabilecekleri kadar küçük, lakin birebir anda birden çok programı çalıştıracak kadar güçlü ve sade görünen bir dizüstü bilgisayara gereksinim duyuyor. Acer’ın tam da bu muhtaçlığa yönelik tasarladığı, yüksek performans ile ultra taşınabilirlikte güçlü seçenekler sunan Swift serisi dizüstü bilgisayarlarının en yeni üyesi olan Swift X, artık Türkiye’deki kullanıcılar ile buluşuyor.

İçerik üreticiler, yayıncılar ve yaratıcı profesyoneller için birinci sınıf, ödün vermeyen tahliller sunan Acer’ın Zen 3 tasarım mimarisini kullandığı Acer Swift X (SFX14-41G) dizüstü bilgisayar, gücünü AMD Ryzen™ 7 5800U ve AMD Ryzen™ 5 5600U Serisi Taşınabilir İşlemcilerden alıyor. Bu yüksek performanslı taşınabilir işlemcilerin NVIDIA’nın Ampere mimarisine dayanan NVIDIA GeForce RTX 3050 dizüstü bilgisayar GPU’su ve 8 / 16 GB RAM seçenekleri ile birleşimi, görüntü editörleri ve fotoğrafçılar üzere yaratıcı profesyonellere gereksinim duydukları gücü sağlıyor.

Acer Swift X’in üretkenlik kabiliyetleri, kullanıcının tüm dataları yanında taşıyabilmesini sağlayan 512 GB SSD ile destekleniyor ve süratli şarj dayanaklı 59 W bataryası ile 14 saate kadar kullanım imkanı veriyor. Swift X’in sadece 1,5 kg yükünde ve 17,9 mm inceliğinde, tamamı metalden oluşan premium kasası kullanıcıların zevkine hitap ediyor.

4K görüntü düzenleme yapmak ve fotoğrafları en uygun halde görmek isteyen profesyonel kullanıcılar için Swift X, yüzde 85,73 ekran/gövde oranı, 300 nit parlaklık ve yüzde 100 sRGB özellikleri sunan 14 inç büyüklüğündeki FHD IPS ekran ile geliyor.

Swift X’in güçlü temas yuvaları ortasında yer alan tam fonksiyonlu USB Tip-C ile ultra süratli data transferi, görüntü izleme ve pil şarj süreçleri yapılabiliyor. Ayrıyeten Wi-Fi 6 takviyesi ile azamî süratte kablosuz ilişki performansı sunuyor.

Daha ağır iş yükleri düşünülerek tasarlanan yeni Swift X, termal verimliliğini optimize etmek için 59 adet 0,3 mm kanatlı bir fandan ve bir çift D6 bakır ısı borusundan yararlanıyor. Bununla birlikte, yeni Swift’te yer alan hava girişli klavye tasarımı, standart bir klavyeye nazaran ısının yüzde 8 ila 10 oranında daha fazla dışarı atılmasını sağlıyor. Fanın üst kısmında oturan, eğimli bir düzleme sahip olan stereo halka, hava akışında yüzde 5 ila 10 ortası bir güzelleşme daha sağlıyor. Böylelikle Swift X, ağır yükler altında dahi ısınmadan yüksek performansla çalışıyor.

Windows Hello dayanaklı dizüstü bilgisayarda daha inançlı oturum açma için bir parmak izi sensörü, daha akıcı imajlı görüşmeler için yapay zekâ takviyeli gürültü engelleme ve uzun süren kurgu işleri esnasında göz yorgunluğunu azaltan Acer BlueLightShield teknolojileri de bulunuyor.

Acer Swift X (SFX14-41G), 12.799 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu