Oyun

Activision, 2021 İçin 8.8 Milyar Dolar Gelir Açıkladı

Activision Blizzard tarafından yıllık yarar raporu yayınlandı. Buna nazaran şirket, 2021 yılı için etkileyici sayılarla övünmüş durumda. Yatırımcı portalına nazaran Activision Blizzard, 8.8 milyar dolar net gelir ve 2,7 milyar dolar net kar elde ederek rekorlar kırdı. Bunun 5.1 milyar dolarlık kısmının mikro süreçler, abonelikler ve başka eklentiler yoluyla elde edilmesi ise dikkat çekiyor.

Call of Duty serisinin son halkası Call of Duty: Vanguard‘ın teknik meseleleri nedeniyle Activision Blizzard’ın beklediği kadar yeterli performans göstermediğini ise söylemeden geçmeyelim. Tekrar de şirket, şimdiye kadarki en âlâ yıllarından birini çoğunlukla mikro süreçler sayesinde elde etti.

Activision Blizzard ayrıyeten, daldaki en büyük aylık etkin kullanıcı sayılarından kimilerine sahip. Evvelki sayılar her ay 435 milyon oyuncuya kadar çıkarken, Aralık 2021’de 371 milyon oyuncu görülmüş durumda.

Ocak 2022’de Microsoft, Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın alma niyetini açıklayarak oyun sanayisinde sarsıntı tesiri yaratmıştı. Call of Duty bu yıl isteneni veremese de hala batı pazarlarındaki en büyük oyun pozisyonunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu