Teknoloji

AGON by AOC, 300 Hz Dayanaklı QHD AGON PRO Oyuncu Monitörünü Duyurdu

AGON by AOC, yüksek süratli küçük LED monitörü AGON PRO AG274QGM modelini piyasaya sürdü. 68.6 cm (27”) AG274QGM modeli, QHD çözünürlüklü (2560 x 1440 piksel) bir IPS panele, 300 Hz yenileme suratına, NVIDIA G-SYNC ULTIMATE dayanağına ve NVIDIA Reflex Analyzer özelliğine sahip. AGON by AOC ayrıyeten oyun faresi AOC GAMING GM510’nin de NVIDIA Reflex’i desteklediğini açıkladı. Bu, AG274QGM ile birlikte kullanılarak oyunculara sistem gecikmeleri hakkında net sayılar sunuyor.

AG274QGM’nin geniş renk gamlı IPS paneli geniş görüntüleme açılarını ve başarılı renk doğruluğu vadediyor ve bunları NVIDIA’nın patentli renk kalibrasyonu ile güçlendiriyor. Monitörün küçük LED art aydınlatması ise kısılabilen 576 bölgeden oluşuyor. Böylelikle monitörün göz alıcı bir parlaklıkta görseller ve derin siyahlar için VESA DisplayHDR 1000 sertifikasyonunu yerine getirmesini sağlayarak tam manasıyla sürükleyici bir görsel tecrübe ile sonuçlanmasını sağlıyor. 300 Hz yüksek yenileme oranı ile bir ortaya gelmesi, AG274QGM’nin çok yüksek surattaki bir küçük LED monitörü modeli olmasını sağlıyor. Üstelik bu model, NVIDIA G-SYNC ULTIMATE teknolojisi ile sunulduğundan, kullanıcıların değişken yenileme oranının yararları sayesinde tutukluğu ve yırtılmayı ortadan kaldırmalarını sağlıyor. Dahili G-SYNC modulü, değişken bir sürat aşırtma (overdrive) sunuyor, burada piksel reaksiyon mühletleri yenileme oranındaki değişiklikler için optimize ediliyor. AG274QGM, oyuncuların çok da ülkü olmayan kare suratlarında bile sahiden hayalet manzara olmayan bir oyun tecrübesinin keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Bunlara ek olarak, AG274QGM NVIDIA Reflex Analyzer’a da sahip. Bu modül, oyuncu faresinden gelen tıklamaları tespit ediyor ve ekranda ortaya çıkan piksellerin değişmesine kadar geçen süreyi ölçüyor (örneğin bir silahın namlu alevi gibi). Günlük kullanımda daha fazla esneklik için, AG274QGM dört USB 3.2 port ile sunuluyor ve kullanıcılara klavyeleri ya da fareleri üzere etraf üniteleri için direkt irtibat sağlıyor.  Sahip olduğu ilişkiler ortasındaki yeşil işaretli USB portu ise NVIDIA Reflex Analyzer ile entegrasyon için ayrıldı.

AGON by AOC, NVIDIA Reflex özelliğini destekleyen bir öteki oyuncu faresini de öne çıkarıyor. Çok taraflı GM500 oyuncu faresini 2021’de piyasaya çıkardıktan sonra, AGON by AOC artık de yeni AOC GAMING GM510 NVIDIA Reflex fareyi sunuyor. Sağ elini kullananlar için hazırlanmış bu fare, farklı bir bal peteği örüntüsüne sahip. Bu sayede farenin mümkün olduğunca hafif olmasını sağlanmış (58 g). Farenin azaltılan temas noktaları ve nefes alan tasarımı, elle tutulmasını çok daha rahat hale getiriyor. Yüksek kaliteli Pixart PMW3389 sensörü ile ve 80 milyon tıklama için test edilmiş, güçlü Kailh anahtarları ile donatılmış AOC GM510, gerçek 16000 DPI, 50 g hızlanma ve saniyede 400 inç izleme doğruluğu sunuyor.

AGON PRO AG274QGM modelinin piyasada bulunabilirliği ve tavsiye edilen perakende fiyatı yakında açıklanacak. AOC GAMING GM510 faresi de 49 USD tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden şimdiden piyasada bulunabilir durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu