Teknoloji

AirPods Max 2, Dokunmatik Denetim Takviyesiyle Gelebilir

Apple tarafından AirPods Max 2 için alınmış olabilecek bir patent kablosuz kulaklığın digital crown yerine dokunmatik denetimler ile gelebileceğini söylüyor. Patently Apple’a nazaran Apple, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden dokunmaya hassas bir yüzey üzerinde hareketlerin işlenmesi hakkında yeni bir patent başvurusu daha aldı.

Apple’ın bu teknolojiyle ilgili en az üç diğer dokümana sahip olduğu için AirPods Max üzerindeki dokunmatik denetimlerle ilgili şirkete birinci sefer patent verilmediği tabir ediliyor.

AirPods Max 2’deki dokunmatik denetimler müzik atlamayı, Siri’yi etkinleştirmeyi, sesi açıp kapamayı ve daha fazlasını kolaylaştırabilir. Şu an prestijiyle, digital crown’a sahip olmanın Apple’ın üst düzey kulaklıkları için hala epey akıllı ve eşsiz bir özellik olduğunu ise rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şu an için Apple’ın yeni bir üst düzey kulaklık tanıtıp tanıtmayacağı belirli değil. Öte yandan Bloomberg, 2021 yılında şirketin o yıl yeni AirPods Max renklerini piyasaya sürmeyi planladığını lakin bunun gerçekleşmediğini bildirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu