Teknoloji

AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Dayanağı ile Gelebilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya nazaran Apple AirPods Pro 2, kayıpsız ses dayanağı ve pozisyon takibi emeliyle ses çıkarabilen bir şarj kutusu ile birlikte gelecek.

MacRumors’un haberine nazaran Kuo, ikinci kuşak AirPods Pro’nun Apple Lossless (ALAC) ses takviyesi ve kullanıcıların AirTag’takine misal biçimde aygıtın pozisyonunu vurgulamak için bir sesi tetikleyebilecekleri özelliklere sahip olacağını söylüyor.

Bu ses çıkaran şarj kutusunun, kullanıcıların şu anda kasanın içindeki kişisel AirPod’larından onları bulmalarına yardımcı olmak için nasıl ses çıkarabileceğine misal formda Find My uygulamasına entegre edilmesi beklenen görünüyor. Bu, yeni jenerasyon AirPods Pro’nun pozisyon takibi için ses çıkaran ve kulaklıklar ile kasanın farklı olarak yerleştirilmesine müsaade veren hoparlör deliklerine sahip bir şarj kutusu gösteren sızdırılmış fotoğrafları doğrular nitelikte.

Üçüncü jenerasyon AirPods, ‌AirPods Pro‌ ve AirPods Max dahil olmak üzere Apple’ın mevcut AirPods eserlerinin tümü Kayıpsız sesi desteklemiyor. Bunun nedeni, AirPod’ların Bluetooth üzerinden ses çalması ve onları AAC codec bileşeniyle sınırlaması. Bluetooth’u atlatmak ve Kayıpsız bir dinleme tecrübesi sağlamak için daha yüksek kaliteli Apple Lossless Audio Codec evraklarının direkt AirPod’lara aktarılması gerekebilir. Doğal ki Apple’ın alternatif bir tahlil geliştirmesi de mümkün.

Son olarak Kuo, yeni kuşak kulaklıkların yeni bir dizayna sahip olacağını ve başka söylentilerin önerdiği üçüncü çeyrek varsayımından biraz daha geç olan 2022’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini ileri sürüyor. Kuo hala AirPods’un gelecekte sıhhat izleme özelliklerini destekleyebileceğine de inanıyor. Öte yandan, bu sıhhat özelliklerinin AirPods Pro 2’de olup olmayacağı konusunda bir söze de yer verilmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu