Teknoloji

Akaryakıt fiyatlarına bir artırım daha geldi!

Ülkemizdeki yakıt fiyatları son vakitlerde aldı başını gitti. Bildiğiniz üzere memleketler arası piyasalardaki fiyatlar güç bakımından çok da güçlü olmayan ülkemizi direkt doğruya etkiliyor. Bunun sonuçlarını gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Hatırlayacak olursak 2 Şubat’tan geçerli olacak formda akaryakıtın litre fiyatına 39 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 32 kuruşluk bir artırım yapılmıştı. Artık ise LPG otogaz için yapılan yeni bir artırım haberi gündeme geldi.

Yakıt fiyatlarına bir artırım daha!

Daima yakıt artırımı haberi almaya maalesef ki alıştık. Hem dışarıdaki hem de ülke içindeki gelişmeler sonrasında akaryakıt, motorin ve LPG’ye yapılan gerisi gerisine artırımlar, İstanbul trafiğini bile azalttı. Fakat fiyat artışlarının durmaya niyeti yok üzere görünüyor. Akaryakıt ve motorinin akabinde artık de LPG’ye yapılan yeni bir artırım toplumsal medyanın gündeminde. Pekala fakat LPG için duyurulan bu yeni artırım ne kadarlık ve ne vakitten itibaren geçerli olacak?

EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası) tarafından duyurulan bilgiye nazaran akaryakıt eserlerinde fiyat artışı gerçekleşti. Açıklamada 04.02.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LPG otogazın litre fiyatına 40 kuruşluk bir artırımın yapıldığı bilgisine yer verildi. Yapılan fiyat artışının pompa satış fiyatlarına yansıyacak formda olduğu da vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu