Oyun

Aksiyon Oyunu Sifu İçin Yeni Oynanış Görüntüsü Paylaşıldı

8 Şubat’ta çıkış yapacak olan yakın dövüş oyunu Sifu için 11 dakikalık bir oynanış görüntüsü paylaşıldı. Görüntüdeki oynanış sekansı, suçlularla dolu bir gece kulübünde geçiyor. Dövüş sırasında, düşmanlar duvarlardan sekiyor ve etraflarına bağlı olarak farklı yansılar veriyorlar. Tıpkı vakitte ana karakterimiz, etrafta bulunan beysbol sopaları ve şişeler üzere pek çok objeyi dövüş sırasında kullanabiliyor.

Bununla birlikte Sifu oyunundaki düşmanlar, ellerinden geldiğince ana karakterimizi çevrelemeye çalışıyor. Siz de etraftaki objeleri, mobilyaları, hatta duvarları avantajınıza kullanarak süratli bir halde kalabalık düşman kümesinin sayısını azaltmaya ve tüm düşman etkisiz hale getirmeye çalışıyorsunuz. Bu noktada düşmanları yere sererek savunmasız hale getirmek ve çeşitli sert yüzeylerden sektirerek onlara daha fazla hasar vermek büyük ehemmiyet taşıyor.

Her ne kadar yeni oynanış görüntüsünde yer verilmese de Sifu’nun en kıymetli özelliklerinden biri, oyundaki yaşlanma mekaniği. Ana karakterimiz, her öldüğünde bir daha yaşlanıyor ve bu da oyunu oynama biçiminizi değiştiriyor. Her öldüğünüzde ve yaşlandığınızda, bilhassa daha hararetli dövüşlerde yardımcı olan yeni kombolar öğrenmek ve güçlendirmeler edinmek için bir geliştirme menüsü karşınıza geliyor. Bununla birlikte karakteriniz yaşlandıkça düşmanlara verdiği hasar artar, lakin suratı ve sıhhati da olumsuz istikamette etkilenir.

Son olarak Sifu’nun şu anda Epic Games’te ön siparişe açık olduğunu ve 69 TL’den satıldığını da hatırlatalım. Şayet yakın dövüş aksiyonundan hoşlanan bir oyuncuysanız, Sifu’yu takibe almanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu