Teknoloji

Amazfit, Akıllı Saatleriyle Türkiye’deki Savını Artırıyor

Pandemiyle birlikte artan sağlıklı ömür trendinin de tesiriyle dünya genelinde tüketiciler büyük oranda giyilebilir aygıtlara yöneldi. Dünya genelinde 100 milyonun üzerinde faal kullanıcıya ulaşan Amazfit’in 2021 yılının birinci dokuz ayındaki toplam global akıllı saat sevkiyatı 27,8 milyon adete ulaştı. Markanın global akıllı saat sevkiyatında üçüncü sıraya yükseldiğini belirten Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan yaptığı açıklamada; “2021 yılı şirketimiz için büyüme yılı oldu. Amazfit olarak 2021 yılının yalnızca 3. çeyreğinde dünya genelinde 9,9 milyon akıllı saat sevkiyatına imza attık. 2021 yılında pandemi kapsamında dünya genelinde olduğu üzere Türkiye pazarında da büyük oranda talep artışını gözlemledik. Bu doğrultuda son bir yıl içerisinde Türkiye’ye olan akıllı saat sevkiyatında %324’lük rekor bir artış kaydettik” dedi. 

Amazfit, kendi geliştirdiği tescilli işletim sistemi Zepp OS tarafından desteklenen bir dizi üstün sıhhat ve fitness özelliğine sahip Amazfit GTR 3 Pro, Amazfit GTR 3 ve GTS 3 akıllı saat serisini bir mühlet evvel dünyayla eş vakitli olarak Türkiye pazarına sunmuştu. Akıllı sıhhat takibini kolaylaştırmak için tasarlanan Amazfit’in yeni akıllı saat serisi, kullanıcıların şahsî şekillerinden ödün vermeden idman takibi yapmalarına, sıhhatlerini güzelleştirmelerine ve ömür şekillerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. GT 3 Serisi akıllı saatler farklı ortamlar ve ruh halleri için özelleştirilebilen, 24 saat kolay ve kesintisiz sıhhat idaresi sunan ve anlaşılması kolay işletim sistemi ile tüketicilerin dikkatini ve ilgisini kısa müddette üzerine çekmeyi başardı.

Amazfit’in yeni akıllı saat serisinin amiral gemisi Amazfit GTR 3 Pro, çığır açan Zepp Health teknolojileriyle donatıldı. Amazfit GTR 3 Pro, 1,45 inçlik, 331 ppi AMOLED Ultra HD ekran ile göz kamaştırıcı görseller ve kullanımı kolay bir orta yüz sunuyor. Geniş dairesel ekranıyla kesintisiz, meselesiz etkileşim için yüksek yenileme suratı sunan GTR 3 Pro, %70,6’lık etkileyici bir ekran-gövde oranına sahip. GTR 3 Pro bu sayede piyasadaki en büyük yuvarlak saat ekranlarından birine sahip olmasına karşın bunu boyutuna yansıtmıyor. GTR 3 Pro, tek şarjla 12 güne kadar kesintisiz pil ömrü sağlayan 450 mAh’lik bir bataryadan güç alıyor.  Amazfit GTR 3 Pro, yüzerken bile kullanıcının tüm gün kalp atış suratını izliyor. Olağandışı derecede yüksek yahut düşük kalp atış suratları için ihtarların yanı sıra idmanların optimize edebilmesi için kalp atış suratı bölgelerini takip ediyor.  Amazfit GTR 3 Pro ile mevcut sıhhat dataları bir anda kıymetlendirilerek son yedi günlük aktifliğe dayalı bilgilerden derlenen tek bir Şahsî Aktivite Yapay Zekası Puanına (PAI) dönüştürülüyor. Amazfit GTR 3 Pro, Kullanıcının hafif, derin ve REM uyku kademelerini, ayrıyeten gece uyanma saatlerini, gündüzleri 20 dakikadan uzun süren şekerlemeleri, hatta uyku sırasındaki nefes alma kalitesini bile izliyor.

Dünya genelinde hala tesirini sürdüren çip kriziyle ilgili de açıklamalarda bulunan Murat Sungur Özkan; “Pandemi sona erse de teknoloji kesimi çip kriziyle çaba etmeye devam edecek üzere gözüküyor. Bu noktada yeni telefonlar, akıllı saatler, tabletler hatta arabaların üretimi büyük oranda kısıtlanmaya devam edecek. Bu sorun artık teknoloji devlerinin değil, ülkelerin yüzleşmesi gereken bir sorun. Lakin teknolojik eserlerin üretiminin daraldığı bir devirde kendi çip üretimini yapabilen, Huangshan 2S olarak isimlendirdiğimiz yeni kuşak çipler üreten bir şirket olarak biz bu türlü bir kısıtlamaya gitmeyeceğiz. Huangshan 2S çipimiz, sanayinin birinci çift çekirdekli RISC-V giyilebilir çipi olma özelliğini de taşıyor. Tüketicinin talebini karşılamak için gerekli tüm üretimi yapacak güçteyiz” biçiminde konuştu.

Amazfit, dünya çapında maceracı tabiat sporları portföyünü genişleterek çok sayıda ülkede sporu ve atletleri destekliyor. Dünyanın önde gelen dayanıklılık sporları ve sağlıklı hayat markası Spartan ile yaptığı iş birliği devamında ülkemizde; Eskişehir’de düzenlenen ESOK Rally’nin sponsoru, ‘Hayata Dönüyoruz’ sloganı ile Caddebostan kıyıda düzenlenen ‘Amazfit Cadde 10k Koşusu’’nun Ana Sponsoru ve dünyanın kıtalar ortası koşulan tek maratonu olma özelliği taşıyan İstanbul Maratonu’nun Akıllı Saat Sponsoru olarak dikkatleri üzerine çeken şirket bu alandaki dayanağını daima artırıyor. Murat Sungur Özkan mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada Amazfit’in Türkiye’de olimpik sporlara/sporculara sürdürülebilir halde yatırımlara devam edeceğinin altını çizerek; “Gerçekleştirdiğimiz sponsorluk muahedeleriyle 6 pırıl pırıl ulusal sportmen arkadaşımızın destekçisi olduğumuzu duyurmak memnunluk verici. Günlük hayatın her alanında ufku açık dünyayı takip eden, olimpik ve kişisel sporlara gönül vermiş, ülkemizi milletlerarası arenada temsil edecek büyük potansiyele sahip, her biri ulusal ya da kendi disiplinlerinde rol model genç atletleri muvaffakiyet gayelerinde sonuna kadar destekleyeceğiz. Sportmenlerin hayalleri ve amaçlarına ulaşabilmeleri ismine, sportif faaliyetlerini takip etmek, ulusal ve memleketler arası yarışlara iştiraklerini sağlamak ve muhtaçlık duydukları her an onları desteklemek gayesindeyiz.” sözlerine yer verdi.

Amazfit’in sponsorluk projesi kapsamında desteklediği sportmenler ortasında Ulusal Pentatlet Sıdal Aslan; Profesyonel Kaykay Sportmeni Ali Osman Ensar; Profesyonel Bayan Futbolcu Berdan Bozkurt; Profesyonel Dağ Bisikleti sportmeni Burak Uzun; Ulusal Sualtı Hokeyi Atleti Akın Özkan ve Ulusal Parkur Atleti Sarp Eren Odabaş yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu