Teknoloji

Amazfit GT 3 Serisi, Sportif Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Yeni Amazfit GT 3 Serisi akıllı saatlerinin Virtual Pacer fonksiyonu, dayanıklılık, kardiyovasküler performans, uzaklık, vakit ölçümü üzere özellikleriyle klasik idman maksatlarında kullanıcıların kendilerini aşma dileklerine ulaşabilmeleri için tasarlandı. Yeni akıllı saat serisi koşuculara, uzmanlar ortasında “Tavşan Modu” olarak bilinen özel “Virtual Pacer” eğitim asistanını sunuyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerini geliştirmek ve hudutlarını aşmak için motive olabiliyorlar.

Çoklukla GPS özellikli akıllı saatlerin pil ömürleri epey kısadır. Fakat Amazfit GT 3 Serisi akıllı saatleri ortalamanın üzerindeki pil ömrüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Örneğin Amazfit GTR 3 Pro, beş farklı GPS hizmetinin tümüne sahip bir saat olarak, GPS çalışırken 35 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Amazfit GT 3 Serisi akıllı saatlerinin ana misyonu her şeyi en kolay versiyonuna indirgemek üzerine heyetidir. Yüksek performanslı bu akıllı saatler, sezgisel bir kullanıcı orta yüzüyle kapsamlı, kısmen özelleşmiş spor ve fitness fonksiyonları sunuyor. Çığır açan 6PD (fotodiyot) BioTrackerTM sensör teknolojisi tüm temel sıhhat ve spor datalarını daha da hassas bir halde ölçüyor. Tescilli Zepp OS işletim sistemi, saatleri son derece süratli ve güçlü kılıyor. Serideki her üç model de yüksek seviyedeki işlevselliklerini çok yüksek kaliteli görünümlü, vakitsiz saat dizaynıyla buluşturuyor. Bu saatler ayrıyeten kişinin her türlü kıyafeti ve ruh haliyle uyumlu 150’den fazla saat orta yüzü kullanıcının o anki durumuyla süper bir ahenk yakalıyor. 

Yeni Amazfit serisinin tüm modellerinde, bisiklet, yüzme, cross-trainer, açık ve kapalı koşunun da içerisinde bulunduğu sekiz ortak aktivitenin otomatik olarak tanınmasını içeren 150 spor modu bulunuyor. İdman Geçmişi ve idman durumu uygulamaları kişinin performans düzeyini ve fizikî uygunluğu tahlil ediyor. PeakBeats performans algoritması, eğitimin temel optimizasyonunu sağlıyor. Su atında bile kalp atış suratını hassas bir formda kaydedebilen yeni 6 noktalı sensör sistemi, tüm değerli dataların daima olarak ölçülebilmesini sağlıyor 

Ferdî Aktivite Yapay Zekası (PAI sistemi), uzun vadede sıhhati için harekete geçmek isteyen herkese yardımcı oluyor. Son yedi günün aktivitelerini tahlil eden GT 3 akıllı saatleri kişinin kendi sıhhati için kolay bir kılavuz hazırlıyor. Ferdî Aktivite Yapay Zekası (PAI) diyabet yahut kardiyovasküler bozukluklar üzere hastalıklarının önlenmesine odaklanan uzun vadeli araştırmalara dayanmaktadır. Amazfit ayrıyeten kişinin mevcut biyolojik yaşının bir göstergesini sunarak, Ferdî Aktivite Yapay Zekası (PAI) maksatlarının nasıl doldurulacağına dair ipuçları vererek bir vakit planı içinde biyolojik yaşın nasıl düşürülebileceğini gösteriyor.

Amazfit akıllı saatleri yalnızca spor sırasında değil, 7 gün 24 saat tüm sıhhat datalarını kaydedebiliyor. Yeni tek dokunuş fonksiyonu, tek bir parmak dokunuşuyla sadece 45 saniyede dört farklı kıymeti (kalp atış suratı, kan oksijeni, gerilim seviyesi ve teneffüs hızı) ölçümlüyor. Kapsamlı uyku tahlili sırf derin uyku ve REM evrelerini ölçmekle kalmayıp, tıpkı vakitte teneffüs kalitesini de izliyor. 

Amazfit GT 3 akıllı saat serisi her biri farklı özelliklere sahip üç modelden oluşuyor: Yuvarlak GTR 3 Pro serinin amiral gemisi ve 1.45 inçlik ekranıyla serinin en büyük Amoled Ultra HD ekranını sunuyor. Aygıt hoparlörler, Bluetooth telefon özelliği ve çevrimdışı müzik dinlemek için 470 müziğe kadar dahili hafızayla donatıldı. Amazfit GTR 3 Pro yalnızca 32 gram tartısında ve on iki güne kadar dayanan pil ömrüne sahip. GTR 3 Pro’nun şık bir kahverengi deri kayış ya da sportif Infinite Black seçenekleri mevcuttur.

Yine yuvarlak bir dizayna sahip olan GTR 3, olağan kullanımda pili üç haftaya kadar dayanan bir başyapıt. Otomatik aktivite tanıma ve adım sayma, nabız, nefes, kan oksijen doygunluğu, gerilim ve uykunun izlenmesi, ayağa kalkma yahut su içme hatırlatmaları üzere pratik fonksiyonlarla GTR 3, sağlıklı yaşama entegre olmak isteyen herkes için harika bir akıllı saat tercihi oluyor. Amazfit GTR 3 ile kullanıcılar akıllı ve sağlıklı ömrü günlük hayatlarına kolay ve kolay bir biçimde dahil edebiliyorlar. GTR 3’ün ise Thunder Black ve Moonlight Grey renkleri bulunuyor.

Amazfit GTS 3, piyasadaki en hafif akıllı saatlerden biridir. 24,4 gram tartısıyla bilekteki varlığı neredeyse fark edilmez ve on iki güne kadar etkileyici pil ömrü sunuyor. Dikdörtgen saat kasası, mükemmel 1,75 inç Almoled Ultra HD ekrana karşın ince bileklerde bile uyumlu görünüyor. Grafit siyah versiyonuna ek olarak GTS 3 ayrıyeten mat bakırdan bir saat kasasına sahip. Toprak pembesi ve fildişi beyazı uyumlu kayışlar, saatin ultra hafif ve modaya uygun tabiatını vurguluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu