Mobil

Amazon Appstore, Android 12 ile Uyumlu Hale Getirildi

Amazon Appstore, Amazon’un Fire tabletlerinde ve Windows 11 aygıtlarında, Android uygulamaları ve oyunları indirmek için varsayılan olarak bulunan bir araç. Google Play Store’un yerine, öteki Android aygıtlar için de kullanılabiliyor. Lakin kimi nedenlerden ötürü Android 12 çalıştıran aygıtlarda yaklaşık iki aydır düzgün çalışmıyordu. Kullanıcılar, uygulamaları indiremiyor, güncelleyemiyor ve hatta evvelden yüklemiş oldukları uygulamaları açamıyordu. Amazon, bugün yaptığı açıklama ile nihayet bu sorunu çözdüğünü belirtti.

Amazon, takviye forumlarındaki bir gönderide Android 12 kullanıcılarının Amazon Appstore’dan indirdikleri uygulamalara erişmesini engelleyen sorunu ele aldıklarını doğruladı. Android 12 kullanan kullanıcılar, Amazon Appstore ile ilgili meseleler yaşıyorsa, uygulamayı çalışır duruma getirmek için aşağıdaki adımları izleyebilir:

  • Forumda yer alan ilişkiyi kullanarak Amazon Appstore uygulamasını güncelleyin.
  • APK’yı yükleyin ve akabinde çıkış yaparak, Appstore’da tekrar oturum açın.
  • Uygulamalarım > Güncellemeler yolunu kullanarak Appstore’dan indirdiğiniz uygulamaları güncelleyin.

Mevzuyla ilgili Engadget sitesine açıklamada bulunan bir Amazon sözcüsü, “Mobil aygıtlarda Android 12’ye yükseltme yapan Amazon Appstore müşterileri için uygulama başlatmalarını etkileyen sorun için bir düzeltme yayınladık. Appstore tecrübelerini güncellemek için müşteriler ile irtibata geçiyoruz.” diyerek sorunu çözdüklerinden bahsediyor. Sözcü ayrıyeten, “Sorunun neden olduğu rastgele bir aksama için özür dileriz.” diyerek kullanıcılardan rahatsızlık nedeniyle özür de dilemiş.

Son olarak Android 12’de ortaya çıkan sorunun, Amazon’un DRM’yi sürece biçiminden kaynaklandığını belirtelim. Halihazırda şirketin bahsi geçen sorunu çözdüğünü ve Android 12 kullanıcılarının rastgele bir eza yaşamadan uygulamayı kullanabileceğini de ekleyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu