Teknoloji

AMD Athlon 4000G Serisi İşlemci Birinci Kere Ortaya Çıktı

AMD’nin şimdi piyasaya sürülmemiş Athlon Gold 4000G serisi (Renoir) APU’larından biri olan Athlon Gold Pro 4150GE, çevrimiçi perakendeci AliExpress’te göründü. Stoklarda sadece tek bir eser mevcut ve fiyat 118.29 dolar olarak görünüyor.

Satıcı CPU’ların kullanıldığını ve yeni eserler olmadığını not düşmüş. Çipler ayrıyeten Çin, Malezya, Vietnam, Kosta Rika ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yerlerden geliyor. Yani muhtemelen bunlar birer mühendislik örneği.

Satıcı ayrıyeten özellikleri gösteren bir CPU-Z ekran imajı yayınladı. CPU, dört çekirdek ve dört iş parçacığı ile birlikte 3.3 GHz temel saat suratına ve 4 MB L3 önbelleğe sahip görünüyor.

AMD şimdi 4000G markalı yeni Athlon Gold yongaları resmi olarak piyasaya sürmedi. Öte yandan AMD’den yeni bir Athlon yenilemesi hakkında da rastgele bir söylenti yok ve ortaya çıkan listelemeler ilgi cazibeli.

Athlon Gold 3000G serisi şu anda dört çekirdekli Athlon Gold 3150 GE, 3150G ve çift çekirdekli 3050 GE modellerinden oluşuyor. Bu işlemciler Zen+ çekirdeklerini kullanıyor ve nispeten eskidi diyebiliriz. Bu nedenle AMD’nin giriş düzeyi segmentinde rekabetçi kalabilmek için Athlon serisini 4000G ismi altında yenilemesi mantıklı.

Yeni Athlon Gold Pro 4150GE ve serideki öbür çiplerin Zen 2 çekirdeklerine sahip olduğu kestirim ediliyor. Intel ise Alder Lake tabanlı Pentium ve Celeron modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu