Teknoloji

AMD Athlon Gold Pro 4150GE Performans Testleri Sızdı

Açıklanmayan bir AMD Renoir APU’ya ilişkin testlerin ve öbür teknik detayların yer aldığı kapsamlı bir inceleme çevrimiçi olarak yayınlandı. Yandex Zen‘de yayınlanan incelemenin konusu, kısa bir mühlet evvel CPU-Z testlerinde gördüğümüz AMD Athlon Gold Pro 4150GE.

Düşük bütçeli 4150GE, 3,3/3,8 GHz frekans suratlarında çalışan dört çekirdeğe, 4 iş parçacığına, 4 MB L3 önbelleğe sahip bir CPU. Ayrıyeten işlemci içerisinde beş Radeon Vega çekirdeğiyle birlikte bir entegre GPU yer alıyor. Kaynağa nazaran yeni Renoir APU 35W TDP’ye sahip.

İncelemeyi yapan kişi, duyurulmamış AMD Renoir APU’yu test etmek için uygun fiyatlı bir Gigabyte B450 anakart, AMD Wraith Stealth soğutucu, çift kanallı DDR4-3000 RAM ve Windows 10 yüklü bir PCIe Gen 3 SSD kullandı.

Yaklaşan CPU; AIDA 64, Fritz Chess, NovaBench, Geekbench 5, Passmark CPU Mark, Blender, çeşitli 3DMark bileşenleri ve çeşitli Cinebench sürümleriyle teste girdi. Bu noktada ‘stok’ soğutucunun bu 35W APU ile başarılı bir biçimde performans gösterdiği ve 53 dereceyi geçmediği belirtilmiş.

AMD Athlon Gold Pro 4150GE, Intel Core i3-9100 (4Ç/4T) gibisi yongaları geride bıraktı. Fakat daha yeni Intel işlemciler hem tek hem de çok çekirdekli iş yüklerinde daha güçlü olacak. Ancak dahili Radeon grafikli 4150GE, kimi ev/ofis kullanıcıları için CPU/GPU performans istikrarıyla daha âlâ bir seçim olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu