Mobil

AMD RDNA 2 Dayanaklı Exynos 2200 İçin Tarih Verildi

Samsung, resmi Twitter hesabı aracılığıyla 7 saniyelik kısa bir görüntü yayınladı. Görüntü kısa olmasına karşın kıymetli çünkü AMD’nin RDNA 2 grafik mimarisiyle bir ortaya gelen Exynos 2200 ARM SoC ile ilgili. Samsung’a nazaran oyun müddeti 11 Ocak’ta sona erecek ve görünüşe bakılırsa değerli bir resmi duyuru bizleri bekliyor.

AMD ve Samsung ortasındaki işbirliği birinci olarak Ağustos 2019’da duyurulmuştu. O vakitler AMD, Radeon grafik IP’sinin Samsung’un ARM SoC dizaynıyla entegre edilmesini sağlayacak bir muahedeyi kaleme almıştı.

Buradaki fikir, Apple’ın Bionic SoC’leri ve Qualcomm tarafından Snapdragon serisinde kullanılan sanayi başkanı Adreno GPU’ları ile rekabet etmek. RDNA 2 mimarisi ile AMD’nin grafik tarafındaki deneyimlerinden faydalanmak isteyen Samsung, yıllardır iki rakibiyle birden uğraş ediyor.

Burada AMD grafiklerinden masaüstü yahut dizüstü sınıfı bir performans beklemek hakikat değil. Entegre grafiklerin kısıtlı güç sonları içinde 84 Akış İşlemcisi içeren sadece altı RDNA2 Hesaplama Ünitesine sahip olduğu söyleniyor. Ayrıyeten böylece ışın izleme teknolojisi Samsung taşınabilir platforma adım atabilir.

Exynos ve Radeon birleşiminin meyvelerini görmek için 11 Ocak 2022’yi beklememiz gerekecek üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu