Teknoloji

AMD ve MSI, CES 2022’ye Fizikî Olarak Katılmayacak

MSI, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki artan SARS CoV-2 Omicron varyantı olayları nedeniyle fizikî olarak CES 2022‘ye katılmayacağını duyurdu. Donanım üreticisi bunun yerine yeni eserlerini çevrimiçi olarak duyuracak ve sergileyecek. Şirket yeni eserlerini bir basın toplantısında duyurmak yerine Gameverse isminde oyun donanımını mevzu alacak bir çevrimiçi aktifliğe konut sahipliği yapacak.

MSI’ın akabinde AMD de CES 2022’ye fiziki olarak katılmayacağını resmi olarak şu duyuruyla bildirdi:

Dikkatli bir müzakereden sonra AMD, CES 2022’deki yüz yüze düzenleyeceği aktifliği iptal etme kararı verdi ve bunun yerine sanal bir tecrübeye geçecek. 4 Ocak’ta planlandığı üzere tüm heyecan verici haberlerimizi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Geçen hafta Intel, Lenovo, Amazon, Facebook/Meta, AT&T, T-Mobile ve birtakım öteki şirketler emsal bir karar almıştı. Ayrıyeten Thermaltake’in sıhhat telaşlarını öne sürerek CES’teki standını iptal edebileceği söyleniyor. Bu ortada önde gelen birtakım teknoloji şirketlerinin fizikî iştirakini hala iptal etmediğini belirtelim.

Memleketler arası CES 2022 fuarı 5 Ocak 2022’de başlayacak ve 8 Ocak 2022’ye kadar devam edecek. Şovun başlamasına daha bir hafta olduğunu göz önünde bulundurursak, daha fazla şirketin sunumlarından vazgeçmesini bekleyebiliriz. Omicron varyantı da bildiğiniz üzere son vakitlerde tesirini artırmaya başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu