Oyun

America’s Army Kapanıyor

Geçen 20 yılın akabinde America’s Army oyunu veda ediyor. ABD Ordusu, resmi America’s Army forumunda America’s Army: Proving Grounds için tüm dayanak ve resmi sunucuların 5 Mayıs tarihinde kapatılacağını açıkladı.

America’s Army birinci olarak 2002 yılında ortaya çıktı ve ABD Ordusu için bir tanıtım aracı olarak tasarlandı. Oynaması fiyatsız bir taktik nişancı oyunu birebir vakitte tıbbi eğitim, Humvee sürüşü ve silah sistemleri operasyonu üzere ayrıntılar da içeriyordu.

Propaganda aracı olarak kullanılan ve açık erişiminden ötürü eleştirilen oyun için birden fazla genişleme de sunuldu. Raporlara nazaran, ABD Ordusunun eforu epeyce başarılı oldu. 2008 yılındaki bir MIT araştırmasına nazaran, 16 ila 24 yaş ortasındaki tüm Amerikalıların yüzde 30’unun oyun nedeniyle ordu hakkında daha olumlu bir izlenime sahip olduğu ve daha da şaşırtan bir halde, oyunun askerler üzerinde öbür tüm ordu reklamcılığı biçimlerinin toplamından daha fazla tesirinin olduğu ortaya çıktı.

Muhalefete karşın oyun Proving Grounds’un yayınladığı 2013’ten bu yana uykuda olmasına karşın devam etti. Hatta seri için yeni bir oyunun düşünüldüğü bildirildi lakin ordunun e-spor üzere daha verimli işe alım alanları bulmuş olduğu görülüyor.

Oyun veda etse de özel sunucuların, misyon düzenleyicinin ve başka çevrimdışı özelliklerin devam etmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu