Teknoloji

Android 13 ile Ses Çıkışı Seçme Menüsü Yenileniyor

Android 12 şimdi çok yakın bir vakitte yayınlanmasına karşın, halefi ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Android 13’ün, kıymetli tasarım değişiklikleri sunması beklenmese de bir sonraki sürümde daha küçük lakin direkt olarak kullanımı etkileyecek yenilikler olacak üzere gözüküyor. Son birkaç hafta içinde, Android 13 sürümü ile birlikte gelecek yenilikler ortaya çıkmaya başladı. Bugün ortaya çıkan yeni bir bilgi, ses çıkışı seçme menüsünün yeni sürümde bulunacağını göstermekte.

Android Police’e nazaran Google, Android 13’te ses çıkışı seçme menüsüne yeni bir tasarım kazandırmak için çalışıyor. Bahsi geçen menü, medya oynatıcının sağ üst köşesinde görünen bir düğme aracılığı ile açılıyor. Düğmeye tıklandığında, ses çıkışını yönlendirebilmek ismine tüm mevcut aygıtların bulunduğu bir menü karşımıza çıkıyor. Android 10 sürümü ile birlikte piyasaya sürülen menü, Android 11’de yine tasarlanmıştı. Artık ise özellik, büyük bir görsel revizyon alacak üzere görünüyor. Android Police tarafından paylaşılan ekran imajları de bize yeni tasarım hakkında bir fikir vermekte.

Yeni dizayna göz attığımızda, özelliğin hala eskisi üzere çalıştığını görüyoruz. Lakin, medya oynatıcıdaki düğmenin kaldırıldığını da söylemek mümkün. Bu ortada, daha dengeli bir görünüm için eski ses kaydırma düğmelerinin yerini yeni yuvarlak, kabarcıklı düğmeler almış. Ayrıyeten, seçili olan ses aygıtı bir onay işaretiyle vurgulanıyor. Bu esnada öbür aygıtlar da grileşiyor.

Son olarak Android 13 sürümünün birinci geliştirici önizlemesine şimdi aylar olduğunu ve bu nedenle dizaynın bu mühlet zarfında değişikliğe uğrayabileceğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu