Teknoloji

Android Oyunları Windows’a Geliyor: Google Play Games

Google, geçtiğimiz ay Play Games masaüstü uygulaması aracılığıyla Android oyunlarını Windows 10 ve Windows 11 bilgisayarlara getireceğini duyurmuştu. Artık ise Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’daki kullanıcılar için bu programın sonlu bir beta sürümü başladı. Google Play Games beta programına katılan kullanıcılar 25’ten fazla oyun oynayabiliyor, Play puanları kazanabiliyor ve oyun ilerlemelerini başka aygıtlarla senkronize edebiliyor.

Google ayrıyeten betaya erişim verilmeden evvel bekleme listesine katılacak uygun kullanıcılar için asgarî bilgisayar ihtiyaçlarını de paylaştı. İştirakçilerin en az 8 çekirdekli bir CPU, oyuncu sınıfı bir GPU, 8 GB RAM, 20 GB depolama alanı olan bir SSD ve Windows 10 sürüm 2004’e sahip olması gerekli. Ayrıyeten uygulama yüklemesi sırasında donanım sanallaştırmasının aktifleştirilmesi gerekiyor.

Beta test kullanıcıları şimdilik Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration ve Three Kingdoms Tactics dahil olmak üzere 25’ten fazla oyuna erişebilecek. Bu taşınabilir oyunlar artık daha güçlü Windows PC’lerde mahallî olarak çalışacağından, Google kullanıcıların fare ve klavye dayanağıyla daha âlâ grafikler ve denetimler bekleyebileceğini söylüyor.

Oyun ilerlemelerinin Android, ChromeOS ve Windows aygıtları ortasında senkronize edilebileceğini ekleyelim. Google Play Store uygulamasının Windows’ta genel kullanılabilirliği hakkında şimdilik bir şey söylemedi, lakin beta sürecinin yakında daha fazla bölgeye ulaşacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu