Teknoloji

Android ve iOS Aygıtlar Ortasında WhatsApp Sohbet Geçmişi Taşınabilecek

Yakın vakitte WhatsApp kullanıcıları için Android ve iOS aygıtlar ortasında sohbet geçmişinin aktarılmasına imkan tanıyan bir özelliğin kullanıma sunulacağı tabir ediliyor. GSM Arena tarafından paylaşılan habere nazaran, bu yeni özellik, iOS için WhatsApp 22.2.74 beta sürümünün kaynak kodu sayesinde ortaya çıktı.

Tekrar de bu sohbet geçmişi aktarma süreci, kolay bir süreç olmayacak üzere görünüyor. Öncelikle taşıma süreci, her iki aygıtta da uygulamanın yüklü olmasını gerektiriyor ve büyük bir olasılıkla bir kablo ya da özel Wi-Fi irtibatına gereksinim duyuyor. Buna karşılık başka iletileşme uygulamaları ise Google Drive, iCloud yahut kendi bulut hizmetlerini kullanarak kullanıcı bilgilerini depoluyor ve senkronize ediyorlar.

Şu an prestijiyle WhatsApp bilgilerinizi bir iOS ve Android telefon ortasında senkronize etmenin tek resmi yolu, Samsung marka bir aygıta sahip olmaktır. Bu türlü bir durumda bilgi transferi, bir kablo ve Samsung’un SmartSwitch uygulaması aracılığıyla bir iPhone’dan Samsung’a olmak üzere tek taraflı çalışır.

Bunun yanı sıra birkaç gün evvel de WhatsApp’ın kullanıcılarına fotoğraflar ve görüntüler üzerinde kullanmaları için kimi yeni çizim araçları sunacağına dair haberler ortaya çıkmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu