Teknoloji

AOC Artık TCO Certified, Generation 9 Sertifikasyonlu İş Monitörleri Sunuyor

AOC, TCO Certified, generation 9 sertifikasyonunu alan ekranların birinci üreticilerinden biri olduğunu duyurdu. Ekranlar için TCO Certified, generation 9, son periyotta, 1 Aralık 2021 tarihinde duyuruldu. TCO Certified, generation 9 ile sertifikalanmış 34 iş odaklı monitör modeli ile AOC, piyasada bu sınıflandırmayı almış üçüncü en büyük model portföyüne sahip. Büyüklükleri 22 inç ile 34 inç ortasında değişen AOC’nin TCO Certified, generation 9 modelleri Full HD’den 4K’ye kadar uzanan farklı çözünürlükler sunarak kullanıcıların ekran manasında sürdürülebilir tercihler yapabilmelerini sağlayan pek çok farklı gerekliliği yerine getiriyor.

TCO Certified, generation 9, ürünlerin, tedarik zinciri sorumluluğuna ve şeffaflığına sahip olduğunu, rüşvetle uğraş idaresi yaptığını, sorumlu kaynak kullanımı yapan mineralleri kullandığını ve işlenmiş kimyasalları dikkatle yönettiğini, bir öteki deyişle açık bir biçimde toplumsal açıdan sorumlu biçimde üretildiğini gösteriyor.

2021 yılında, AOC sürdürülebilir bir gezegen için taahhüdünü farklı biçimlerde gösterdi. Şubat ayında Amsterdam’daki AOC ofisleri kontrolden geçti ve European Energy Efficiency Directive (EED- Avrupa Güç Verimliliği Direktifi) tarafından verilen ISO 50001 sertifikalarını aldılar. ISO 50001, güç akışlarını haritalandırıp potansiyel tasarrufları belirlemeyi hedefler.  Ayrıyeten AOC, etraf idare sistemi için gereklilikleri belirleyen dışardan yapılan ISO 14001 kontrolünü de geçti. AOC daha fazla kaynak-verimli eser tasarımı tanımladı ve daha az strafor, plastik ve mürekkep kullandı. Bu yıl ise AOC, TPV ile tüm şirketi kapsayan bir İnsan Hakları siyaseti yayımlayarak toplumsal sorumluluğa odaklanmaya ve Birleşik Krallık’taki SpecialEffect yardım derneği üzere kendini gaming alanına adamış yardım kuruluşlarına dayanak olmaya devam etti.

AOC’nin şimdiki B2B eser kümesi, geniş bir yelpazede yer alan profesyonel kullanıcılara yönelik hazırlandı. Dokunmatik, taşınabilir, 15.6 inçten ultra-wide 34 inç ekran ölçülerine, Full HD’den 4K’ye uzanan çözünürlüklere uzanan bu portföy, dahili USB-C kenetleme seçenekleri ile birlikte kolay monitörlerden üretkenlik makinelerine kadar farklı kullanım senaryolarını kapsıyor. Karbon ayak izlerini azaltmayı amaçlayan sürdürülebilir işletmeler için ise, AOC’nin TCO Certified, generation 9 ofis monitörleri pahalandırılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu