Teknoloji

App Store, Listelenmemiş Uygulamalar Seçeneği Kazandı

Apple artık App Store platformunda listelenmemiş uygulamalar isimli bir seçenek sunuyor. Bu uygulamalar yalnızca direkt bir temasla keşfedilebilir olacak ve platformda herkese açık olmayacak.

Apple bu uygulamaların çalışanlar, öğrenciler yahut konferans iştirakçileri üzere hudutlu kitleler için kullanılmasını öngörüyor. Yeni uygulamalar Apple Okul İdaresi ve Apple İşletme İdaresi platformları aracılığıyla kullanıma sunulacak. Bu ortada bilhassa altını çizmek gerek; listelenmemiş uygulamaların yeniden de Apple’ın Uygulama İnceleme grubu tarafından onay alması gerekecek.

Listelenmemiş uygulamaların kesin dağıtıma hazır olması gerekecek. Bu da demek oluyor ki betalar ve yayın öncesi derlemeler uygun bulunmayacak. Uygulamaları App Store’da aslında listelenmiş olan ve listelenmemiş sürümlere sahip olmak isteyen geliştiricilerin, listelenmemiş bir sürüm için yeni bir istek göndermeleri kâfi olacak.

Sadece Apple İşletme İdaresi yahut Okul İdaresi platformlarına girmesi onaylanan uygulamaların, listelenmemiş istek formunu tamamlamadan evvel App Store’da yeni bir uygulama kaydı oluşturmaları, ikili belgeyi yükleme ve akabinde dağıtım yolunu Genel olarak ayarlama üzere ek adımlar atması gerekiyor. Bunlarla birlikte Apple, geliştiricilerin uygulamalarında yetkisiz kullanımı önleyen bir sistem kullanmasını öneriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu