Teknoloji

Apple, 2022’de En Az Dört M2 İşlemcili Mac Duyurabilir

Apple, kendi tasarladığı M1 Max ve M1 Pro işlemcileriyle yerini sağlamlaştırırken övgü toplamayı başarmıştı. Teknoloji devi çiplerini geliştirmeye devam ederken M1 Max ‘Duo’ ve ‘Quadro’ için kimi söylentiler dolaşıyordu. Fakat görünüşe nazaran M2 işlemciler bu yıl çıkış yaparken MacBook Air ve MacBook Pro üzere modellere güç verecek.

Şirketin 2022 içinde yenilenmiş bir MacBook Air modeli, yeni bir giriş düzeyi 13 inç MacBook Pro, yeni bir Mac küçük ve bir iMac tanıtması bekleniyor. İddia edebileceğiniz bu yeni kuşak aygıtların kalbinde “M2” SoC yer alacak.

Apple, Bloomberg’den Mark Gurman‘a nazaran 8 Mart Salı günü bir sanal aktiflik düzenlemeyi planlıyor. Burada bir A15 yonga seti ve 5G kontağını destekleyen yeni iPad Air ve iPhone SE modellerinin yanı sıra yeni Mac’lerden en az birinin tanıtılması bekleniyor.

Yaklaşan MacBook Air, miniLED ekran (ProMotion dayanağı olmadan), MagSafe şarj ilişki noktası ve 1080p web kamerası üzere M1 Pro ve M1 Max tabanlı MacBook Pro modelleriyle geçen yıl tanıtılan birtakım yeni özellikleri devam ettirecek.

Yenilenen 13 inç MacBook Pro modeli ise MacBook tasarımı için başarısız olduğu söylenen Touch Bar özelliğini kaybedecek. Bu aygıta bir M2 yongası güç verecek olsa da miniLED ekran ve ProMotion teknolojisi desteklenmeyecek. Gurman ayrıyeten depolama kapasitesinden ödün verilmesini bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu