Mobil

Apple A16 Bionic Tasarımı Tamamlanmış Olabilir

TSMC, 4nm sürecinde çiplerin seri üretimine başlarken Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14 serisinde yer alacağı söylenen A16 Bionic çipsetinin tasarım basamağını tamamladığı söyleniyor. Çipsetin üretiminin birkaç ay sonra başlayacağı söylense de tüm planın daha yüksek bir maliyetle tamamlanması mümkün.

Apple’ın daha evvel yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi için TSMC’nin 4nm sürecinden yararlandığı bildirilmişti. Öte yandan Sam, Twitter’da A16 Bionic gelişiminin çoğunlukla problemsiz bir halde ilerlediğini ima etti. Ona nazaran şirket, üreticinin üretim kapasitesini teminat altına almak için TSMC’nin belirlediği yüksek fiyatı kabul etti. Yeni istatistikler, tümü Apple tarafından teminat altına alınan 120.000-150.000 ortasında yonga plakası üretileceğini söylüyor.

Apple’ın iPhone 14 lansmanı için bir başlangıç ​​istediğini ve bununla başa çıkmanın bir yolunun A16 Bionic’i daha evvel seri üretmeye devam etmek olduğu söz ediliyor. A15 Bionic’in seri üretiminin geçen yılın Mayıs ayında başladığı bildirilmişti. Bu nedenle Apple, 2022’nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde talebi karşılayabilmek için muhtemelen tıpkı vakit çizelgesini hedefleyecek.

Son bilgiler, Apple’ın bu maliyet artışları sonucunda iPhone 14 serisinin fiyatını artırmak zorunda kalacağı manasına da gelebilir ki umarız bu türlü bir şey olmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu