Teknoloji

Apple AR/VR Başlığı, Mikro OLED Panelli Üç Ekran ile Gelebilir

Apple tarafından bu yıl merakla beklenilen AR/VR başlığının piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son olarak, başlığın üç ekranla donatılacağı bildirilmiş durumda. Buna nazaran, Apple AR/VR başlığı mikro OLED panelli üç ekran ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Ekranla ilgili sızıntılar, çok emniyetli bir geçmişe sahip olan ekran analisti Ross Young tarafından paylaşıldı. Araştırma raporuna nazaran başlık, bir AMOLED panel ile birleştirilmiş iki mikro OLED ekrana sahip olacak. Sony, Apple’a başlık için birincil ekran vazifesi görecek mikro OLED ekranlar sağlayacak. Öte yandan, Apple’ın AMOLED ekranı nasıl kullanacağı aşikâr değil.

Apple, düşük çözünürlüklü çevresel görüş için AMOLED teknolojisini kullanabilir. Sony kısa müddet evvel, VR başlıklar için çalışmak üzere tasarlanmış, inç başına 4000 piksellik bir ekran sergiledi. Savlar, Sony’nin teknolojiyi büyük olasılıkla sadece Apple için geliştirdiğini ortaya koyuyor. Görünen o ki Apple, Sony’nin ekran teknolojisini kullanacak ve 4000 x 4000 piksel, başlık için 1.4 inç diyagonal ekran boyutunu gösterecek.

Ross Young ayrıyeten bu gelişmiş görüntüleme teknolojisinin yüksek bir fiyata geleceğini ve Apple’ın AR/VR başlığının birkaç bin dolara mal olacağını belirtiyor. Fiyat aralığı, kulaklığın yaklaşık 3.000 dolara mal olacağını öne süren geçmiş söylentilerle uyumlu.

Apple AR/VR başlığını WWDC etkinliğinde duyurabilir ve akabinde yıl içinde piyasaya sürebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu