Mobil

Apple, iOS 15.1.1 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu

Apple tarafından iOS 15.2 güncellemesinin geçtiğimiz hafta kullanıcılara sunulmasının akabinde, şirket iPhone 13 için iOS 15.1.1 ve evvelki iPhone modelleri için iOS 15.1 sürümlerini imzalamayı bıraktı. Bu da artık kullanıcıların aygıtlarını iOS 15.’ye güncelleyenlerin geri dönüş yapamayacağı manasına gelmekte.

Şirket Kasım ayında bu yılki iPhone’ları etkileyen muhakkak bir yanılgıyı düzeltmek için iOS 15.1.1 güncellemesini yayınladığından, iPhone 13 modelleri için iOS 15.1’i imzalamayı durdurmuştu. Artık iOS 15.2 mevcut olduğundan, iOS 15.1 ve iOS 15.1.1 artık hiçbir iPhone ve iPad modeli için geri döndürülemeyecek.

iOS 15.1, Cüzdan uygulamasındaki COVID-19 aşı sertifikası, FaceTime’da SharePlay, iPhone 13 Pro kullanıcıları için ProRes ve daha fazlası dahil olmak üzere birtakım yeni özelliklerle Ekim ayı sonlarında tüm kullanıcılara sunuldu. Güncelleme ayrıyeten iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te Makro modunu manuel olarak devre dışı bırakma seçeneği de getirdi.

Eski iOS sürümlerine geri dönmek çoklukla iPhone’larını jailbreak yapanlar tarafından kullanılıyor. Bir iPhone yahut iPad aygıtı iOS’un evvelki bir sürümüne geri yüklemek, iOS’un en son sürümüne yükselttikten sonra kıymetli yanılgılarla karşılaşan kullanıcılar için de bazen faydalı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu