Mobil

Apple, iPhone 13 Pro ile Çekilmiş 3 Yeni Reklam Paylaştı

Çoğunuzun da bildiği üzere Apple, tanıtıldığı birinci günden beri iPhone 13 Pro’nun kamerasının yapabileceklerini ve yeteneklerini öve öve bitiremiyor. Daha evvel pek çok -özellikle de bağımsız- direktör tarafından yalnızca iPhone kamerası kullanarak çekilmiş sinemalar de mevcut.

Teknoloji devinin yayımladığı üç yeni “Shot on iPhone” (iPhone ile çekilmiştir) başlıklı reklam ise kameranın hakkını epey eğlenceli ve dramatik bir halde ortaya koyuyor. Reklamların her birisi; iPhone 13 Pro kamerasının farklı, spesifik bir özelliğine odaklanıyor.

Sinematik mod özelliği

Kelamı geçen üç reklamdan birincisi olan “Detectives” (Dedektifler) isimli reklamda bir otomobilin içinde oturan iki dedektif, kameranın odağını çekim esnasında objeler ortasında kaydırmanızı sağlayan ‘Sinematik mod’ üzerine konuşuyor. Ön planda duran karakter ‘ana karakter’ olduğu için odağın onda olduğunu, yanındaki dedektifin ise yardımcı rolde olması sebebiyle puslu olduğunu söylemesi üzerine yardımcı roldeki dedektifin asıl katil olabileceğini söylemesiyle odak bu sefer de ona kayıyor.

Gelişmiş düşük ışık özelliği

İkinci reklam olan “The Basement”ta (Bodrum) ise bir bayanın karanlık bir meskende dolaşırken ürpertici bir sesin “Bana yardım et!” biçiminde tekrar tekrar sayıkladığını görüyoruz. Sesleri takip ederek bodrum katının kapısını açarken “Korkuyorum… böylesine düşük ışıkta manzara kalitesinin düşmesinden” diyen bayana hayaletimsi ses ise kalitenin “son derece âlâ göründüğünü” söyleyerek garanti veriyor.

3x optik zoom özelliği

“Pavel” isimli son reklamda ise bizi, art planda kasvetli bir müziğin çaldığı bir ortamda tek başına sandalyede oturan bir adamın siyah-beyaz çekimdeki imgeleri karşılıyor. Bu sırada içeriye giren bir bayan ise Rusça bir halde ona güzel olup olmadığını soruyor ve daha sonra da “bu yavaş hudut bozucu yakınlaştırma, deliliğe gerçek düştüğünüz manasına geliyor” diyerek kameranın 3x optik zoom özelliğine dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu