Mobil

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeni kuşak Apple iPhone serisi ile ilgili sızıntılar ve söylentiler online olarak su yüzüne çıkmaya başladı. Yaklaşan Apple iPhone 14 serisi hakkında aslında birçok şey ortaya çıkmıştı lakin serinin resmi olarak piyasa sürülmesinden evvel ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Artık, MacRumors’tan analist Ming-Chi Kuo’nun TF International Securities’den araştırma notuna atıfta bulunan yeni bir raporu, Apple iPhone kamera teknolojisinin önümüzdeki iki yıl içinde yükseltileceğini sav ediyor. Ayrıyeten, yükseltilmiş kameranın Tayvan merkezli üretici Largan Precision’ın pazar hissesini, gelirini ve kârını artırmasına yardımcı olacağı da eklendi. Şirket, dünyanın en büyük akıllı telefon kamera lensleri tedarikçisi ve dünya genelinde pazar hissesinin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturmakta.

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

Apple iPhone 14 Pro modellerinin, 8K görüntü kaydı dayanağına sahip olacak 48 megapiksel kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Yüksek kaliteli görüntüler, piyasaya sürüldüğünde Apple’ın AR/VR aygıtı için uygun olacak. iPhone 14 Pro modellerindeki kamera, pazardaki öbür birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefonlarda halihazırda kullanılan bir teknoloji olan piksel gruplama yoluyla hem 48 megapiksel hem de 12 megapiksel imajları yakalayabilecek.

Bu da yetmezmiş üzere iPhone 15 hakkında bile ayrıntılar geliyor. 2023 yılında piyasaya sürülen Apple iPhone 15 serisinin periskop lens ile geleceği bildiriliyor. Bu, optik yakınlaştırma yeteneklerini kıymetli ölçüde artıracağından, fotoğraf çıktısını daha da artıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu