Teknoloji

Apple M1 İşlemci Takviyeli Dropbox Beta Sürümü Çıktı

Dropbox, macOS uygulamasını Apple Silicon platformu için güncellemediğinden geçen yıl Mac kullanıcıları tarafından eleştirilmişti. Neyse ki şirket sonunda M1 çipine tam takviye getiren Dropbox beta sürümünü yayınladı.

macOS için Dropbox uygulamasının en son beta sürümü Apple Silicon platformunda çalışıyor. Yeni yükleyiciyi indirdikten sonra uygulama “arm64” tanımlayıcısıyla birlikte geliyor. Bu da M1, M1 Pro ve M1 Max yongalarının ARM mimarisiyle uyumlu olduğu manasına gelmekte.

Bilinmeyen bir nedenle Dropbox’ın uygulamasının M1 çipiyle uyumlu bir sürümü üzerinde çalıştığını doğrulaması 1 yıldan fazla sürdü. Öte yandan şirket, bu sürümün uygulamayı hala Intel uygulamalarını ARM’ye çeviren fakat bir ölçü performans kaybı olan Rosetta aracılığıyla çalıştırması gereken kullanıcılara ne vakit yayınlanacağını söylemedi.

Apple Silicon’da lokal olarak çalışan bir uygulamaya sahip olmak, M1 çipinden ve türevlerinden tam olarak yararlanılabileceği manasına geliyor. Sonuç olarak, yazılım daha süratli çalışıyor ve tıpkı vakitte daha az güç tüketiyor. Bu bilhassa dizüstü bilgisayarlarını fişe takmadan kullanan MacBook kullanıcıları için ülkü bir durum.

Mac için Dropbox’ın ana sürümü şimdi Apple Silicon takviyesiyle güncellenmemiş olsa da kullanıcılar artık M1 ile uyumlu Dropbox Beta‘yı (sürüm 140.3.1903) indirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu