Teknoloji

Apple Mart Aktifliği İçin Tarih Öne Sürüldü

Apple, bir sonraki donanım aktifliğini 8 Mart tarihinde yahut buna yakın bir tarihte gerçekleştirebilir. Bloomberg‘e nazaran aktiflikte şirketin üçüncü kuşak iPhone SE’yi, yeni bir iPad Air yve Apple Silicon çipine sahip yeni bir Mac bilgisayar duyurulacak. Bloomberg’den Mark Gurman daha evvel, şirketin iPhone SE’nin çıkışına hazırlandığını lakin potansiyel üretim gecikmelerinin şirketi planlarını değiştirmeye zorlayabileceğini paylaşmıştı.

Daha evvel olduğu üzere, yeni telefonun SE serisi için bir birinci olan 5G modeme sahip olacağı belirtilmiş. Ayrıyeten aygıtın daha süratli bir işlemci ve daha düzgün bir kamera içermesi bekleniyor. Öte yandan, mevcut model iPhone 8 devri dizaynını koruyacak. Yeni iPad Air ise bir işlemci yenilemesine ve 5G kontağına kavuşacak. Bloomberg, Apple’ın tıpkı aktiflikte duyurabileceği yeni Mac hakkında ise fazla bir şey söylemiş değil lakin en son haberler şirketin 27 inçlik yeni bir iMac Pro modelini tanıttığına işaret ediyor.

Öbür taraftan Apple’ın ayrıyeten iOS 15.4 güncellemesini Mart ayının birinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığı belirtilmiş. Öbür geliştirmelerin yanı sıra, güncellemenin bir maske takarken bile Face ID ile iPhone’unuzun kilidini açmanıza müsaade verecek bir özellik eklemesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu