Teknoloji

Apple Servisleri 2021’de 165 Milyon Abone Kazandı

Apple’ın en son finansal çıkar toplantısı sırasında, şirketin geçen yıl 165 milyon abone kazandığı açıklandı. Bu abone sayısına iCloud, Apple Music, Apple Arcade ve Apple TV+ dahil olmak üzere Apple’ın sunduğu tüm tüketici servislerinde aboneler dahil.

Bunun yanı sıra GSM Arena’nın aktarmış olduğu habere nazaran, Apple CFO’su ve Kıdemli Lider Yardımcısı Luca Maestri, kelam konusu abone artışının dünya çapında olduğunu da belirtti. Teknoloji şirketinin şu anda dünya genelindeki toplam fiyatlı abone sayısı ise 785 milyon.

Birebir toplantı sırasında, Apple’ın metaverse alanına olan ilgisi sorulduğunda, Tim Cook, Apple’ın bu alanla ilgilendiğini ve esasen artırılmış gerçekliğe yatırım yaptığını söz etti. Lakin Cook, yanıtında “metaverse” sözünü kullanmaktan kaçındı. Konuşmasının devamında Tim Cook, “Biz inovasyon işinde bir şirketiz. App Store’da 14.000’den fazla artırılmış gerçeklik uygulamamız var.” dedi.

Apple CEO’su, şirketin metaverse alanında büyük potansiyel gördüğünü ve buna nazaran yatırım yaptığını da tabir etti. ABD merkezli teknoloji şirketi, iPhone 12 Pro’ya ve sonraki iPad Pro modellerine LiDAR donanımı eklemesinden bu yana, artırılmış gerçeklik teknolojisine çok uzun bir müddettir ilgi gösteriyor.

Bununla birlikte Apple, birkaç gün evvel Brand Directory tarafından paylaşılan yeni bir araştırma raporunda, 2022 yılı için dünyanın en bedelli markası olarak belirlenmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu