Teknoloji

Apple Watch, Düşen Kişinin Hayatını Kurtardı

Apple Watch can kurtarma haberleri gelmeye devam ediyor. ABD’nin Atlanta bölgesinde meydana gelen bir olay haberlere yansıdı.

Olay sırasında kişinin yere sert bir biçimde düştüğü bildirildi. Apple Watch, ufak bir bildirimle saatin sahibine sert biçimde düştüğünü ve âlâ olup olmadığını sordu. Kişi ise saatte yer alan yeterliyim seçeneğine basmadığı için saat çabucak bölgenin sıhhat ünitesine bildirim gönderdi.

Morrow Kenti İtfaiyesi Lider Yardımcısı Jeff Moss‘a nazaran, birinci müdahale grupları Moro polisiyle olay yerine geldi. Lakin olay yerine gelen takımlar kişinin gerçek pozisyonundan biraz farklı bir yere ulaştı. Kişinin şuurunun tam açık olmadığı söylendi. Apple Watch’un yardım istediği andan itibaren bulunması ise yalnızca 12 dakika sürdü.

Hastaneye kaldırılan şahıs tedavi altına alındı. Apple Watch’ı olmasaydı durumunun daha berbat olabileceğine inanılıyor. Olay sonrası kişinin ismi ve gerçek yaşı belirtilmedi. Apple, Apple Watch’taki Düşme Tespiti özelliğiyle ilgili birçok hayat kurtaran kıssa ile karşımıza çıktı. Apple Watch, sıhhat ve zindelik işlevlerine da sahip.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu