Mobil

Apple Watch Series 8, Beden Sıcaklığı Sensörü İle Gelmeyebilir

Apple Watch Series 7, çok az değişiklikle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Artık ise Apple Watch’un bir sonraki sürümünün kullanıcılar için neler sunacağını hakkında yeni savlar kelam konusu. Bu noktada yeni bir tez, Apple Watch Series 8 modelinin beden ısısı sensörü barındırmayacağını ortaya koydu.

Beden ısısı sensörünün geçen yıl geleceği söylenmiş lakin bu olmamıştı. Mark Gurman da en son Power On bülteninde Apple Watch Series 8’in bir beden ısısı sensörü barındırmasının pek mümkün olmadığını belirtti. Başka taraftan Ming-Chi Kuo’nun beden ısısı sensörü konusunda Apple Watch Series 8 modellerinden umutlu olduğunu da eklemek gerek.

Bir beden ısısı sensörü epeyce hoş bir eklenti olarak doğurganlık takibi ve ateşi tespit etme üzere çeşitli kullanım durumlarına sahip olabilir. Şirket ayrıyeten invaziv (zarar verici olan doku oluşumları) olmayan kan şekeri izleme optik sensörleri üzerinde çalışıyor. Bu tıpkı vakitte kullanıcılara, deriyi delmeden kanlarındaki glikoz düzeyini tespit etmek için yeni bir yol sağlayacak.

Apple, potansiyel olarak Apple Watch’un yeni bir “sağlam” modelini de piyasaya sürecek lakin bu noktada kesin bir şey söylemek mümkün değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu