Oyun

Apple’dan oyunculara yönelik hamle!

Geçen hafta, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, genel olarak görüntü oyun sanayisi üzerinde yaratacağı sonuçları düşünerek piyasanın başını döndürdü. Bethesda ve Activision satın alımları sayesinde kapılar açıldı, bu da rastgele bir şirketin artık oyun topluluğunda faal satın alımlar yapabileceği manasına geliyor. Lakin, bu üzere olaylar rekabeti teşvik etme eğiliminde olur. Artık yeni bir oyuncu bu piyasaya giriş yapıyor olabilir. Bu oyuncu savlara nazaran Apple. İçeriden bir kaynağa nazaran, Apple oyun alanına kendi özel konsoluyla girmek için atak yapıyor.

Apple’dan oyunculara yönelik hamle!

Windows Central Muhabiri Jez Corden kısa müddet evvel The Xbox Two podcast’inin bir kısmında konuştu. Yayında Apple’ın kendi konsolunu yaratmasıyla ilgili kimi sızıntıları duyduğunu doğruladı. Görünüşe nazaran şirket, konsol özelliklerinin ortaya konmasına yardımcı olmak için Xbox tarafındaki mühendisleri “avlıyor”. Corden, bu söylentinin bir müddettir ortalıkta dolaşmakta olduğu ve kaynaklarının tam olarak emin olmadığı konusunda ısrar ediyor. Lakin yüksek ihtimalle Apple’ın şu anda geliştirdiği bir şey olduğunun da altını çiziyor.

Corden, Apple’ın görüntü oyun konsolu hakkında farklı söylentiler duyduğunu fakat konsolun VR odaklı olup olmayacağından yahut VR’yi içereceğinden tam olarak emin olmadığını söyledi. Ayrıyeten konsolun bir tıp meta bilgi deposu uygulamasına da sahip olabileceğini duyduğunu belirtti. Corden, Apple’ın bir sürü farklı fikri araştırdığını söylüyor. Apple ve Microsoft üzere öteki konsol üreticileriyle diğer kimin rekabet etmek isteyeceği sorulduğunda Corden, tahminen de tek şirketin Çinli teknoloji devi Tencent olacağına inandığını söyledi. Apple’dan bir oyun konsolu görmek nitekim değişik olurdu, lakin Apple bu kesime uzun vakit evvel girmiş olabileceğinden zamanlama garip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu