Teknoloji

Apple’ın Yeni Monitörü, Pro Display XDR’ın Yarı Fiyatına Çıkabilir

Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Apple’ın 5,000 dolarlık fiyatıyla ünlü 32 inçlik Display XDR monitörünün akabinde gelecek yeni Apple monitörün daha uygun fiyatlı olacağından bahsediyor. En son Power On haber bülteninde, Apple’ın bir sonraki monitörünün Pro Display XDR modelinin yarısı kadar fiyatına sahip olacağı söz edilmiş.

Gurman ayrıyeten, monitörün 2022’de piyasaya sürülmesini umduğunu söylüyor. Gurman daha evvel, LED geriden aydınlatmalı lakin küçük LED teknolojisini kullanmayan bu monitörün üretim maliyetinin büyük olasılıkla düştüğünü belirtmişti. Birkaç ince ayar ve tahminen de parlaklıkta hafif bir düşüşle Apple’ın benzeri kalitede, biraz daha küçük boyutta monitörü yarı fiyatına çekebileceği düşünülüyor.

Apple’ın Pro Display XDR’nin halefi ile birlikte birtakım küçük 24 ve 27 inç ekranlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. 27 inç modelim öğrenme misyonlarını hızlandırmak için bir A13 Bionic çip ve Apple’ın Neural Engine’i kullanabileceği de bilgiler ortasında. Apple, mevcut Pro Display XDR modeli için HDR’nin çok ötesinde argümanından vazgeçmek zorunda kalmış ve ekran uzmanı Vincent Teoh tarafından onu profesyonel bir Sony referans monitörüyle karşılaştırdığı için alay konusu olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu