Oyun

Artık Her Yıl Yeni Bir Call of Duty Oyunu Çıkmayabilir

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere nazaran, üst seviye Activision çalışanları, kendi ortalarında Call of Duty’nin çıkış aralıklarını uzatma konusunda tartışıyor. Serinin en son oyunu olan Call of Duty: Vanguard’ın satış beklentilerini karşılayamamasının akabinde, pek çok çalışanın, serinin oyuncu tabanını canlandırmak için gereksinim duyduğu şeyin daha uzun geliştirme mühleti olabileceğine inandığı söyleniyor.

GamesRadar’ın haberine nazaran, daha uzun aralıklarla yeni bir oyun çıkarılması fikrinin uygulanıp uygulanmayacağı ya da ne vakit uygulanacağı şimdi belirli değil. Lakin Bloomberg’in paylaştığı haber, bunun önümüzdeki yılda gerçekleşebileceğini gösteriyor. 2022’de yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Activision’ın bu yılki oyunun üretken seri için bir çeşit kefaret olmasını beklediği belirtilmiş.

Microsoft, pek çoğunuzun bildiği üzere birkaç gün evvel Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Bu satın almadan sonra, şirket içerisindeki çalışma kültüründe ve oyun geliştirme stratejisinde birtakım değişikliklerin yapılması pek de sürpriz olmaz. Şayet bu söylentiler doğruysa ve Call of Duty serisiyle ilgili bu karar uygulamaya konulursa, tahminen de bu, Call of Duty serisinin belirli açılardan daha âlâ bir oyun serisi haline gelmesini sağlayabilir.

Bu ortada Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınmasının şimdi ABD hükümeti tarafından onaylanmadığını ve onayın da yakın bir vakitte gelmesinin beklenmediğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu