Teknoloji

Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW’den İşbirliği

Türkiye’nin küresel bir teknoloji markası olma yolunda ilerleyen CY Vision tarafından geliştirilen holografik teknolojinin geleceğin araçlarında kullanım fırsatları üstüne CY Vision ve BMW Kümesi mühendisleri birlikte çalışmak üzere işbirliği yaptı. Bu teknoloji farklı aralıklardaki imajları belirli bir derinlik içinde yansıtarak artırılmış gerçeklik tecrübeleri yaşatıyor.

İki şirketin mühendisleri hem şoförler hem de yolcular açısından bu teknolojinin mümkün farklı uygulama alanları üzerinde çalışıyorlar.

CY Vision’ın yaklaşımı parlak ışıktan karanlığa kadar farklı ortamlarda, aracın çabucak önünden istenilen uzaklığa kadar tam renkli özgün holografik nesneler yaratabiliyor. Şirket bu yansımaları gerçek vakitli olarak ve ön cam üstünde rastgele bir özel sinemaya yahut uygulamaya muhtaçlık duymadan standart optik donanım üzerinde üretiyor.

CY Vision CEO’su Orkun Oğuz yapılan iş birliği ile ilgili şunları söyledi:

“Sürücüyü araçla sezgisel bir biçimde daima irtibat halinde tutma vizyonu artırılmış gerçeklik için harika bir kullanım alanı oluşturuyor. Artırılmış gerçeklik tecrübelerinin otonom sürüşün ve yeni mobilite ekosisteminin temel bir modülü olacağına inanıyoruz. Bu gayeye ulaşmak için BMW ile çalışmaktan memnunluk duyuyoruz. “

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan CY Vision kompütasyonel holografik yansıtma teknolojisi ve çeşitli tüketici kısımlarına, endüstrilere ve araç ortamlarına artırılmış gerçeklik tecrübesi sunan 3D yazılımları geliştirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu