Teknoloji

ASUS, AMD Radeon RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

ASUS, Dual Radeon™ RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu. 6 nm üretim süreciyle ve çığır açıcı AMD RDNA™ 2 oyun mimarisiyle geliştirilen bu yeni ekran kartları tanınan AAA ve e-spor üretimlerinde harika 1080p tecrübelerini daha fazla oyuncunun yaşayabilmesi için tasarlandı. Kartlarda yüksek bant genişliğine ve düşük gecikme mühletine sahip AMD Infinity Cache™ ve yüksek süratli 4 GB GDDR6 bellek bulunuyor. Yeni modeller Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate’in yanı sıra , AMD Smart Access Memory™ teknolojisine, AMD FidelityFX™ Harika Resolution ölçek yükseltme teknolojisine dayanak veriyor. Ayrıyeten görsel açıdan etkileyici, yüksek yenileme süratli oyun tecrübeleri sunan gelişmiş özellikler de kullanılıyor.


ASUS Dual Radeon RX 6500 XT OC Edition

Dual Radeon RX 6500 XT iki yuva yer kaplayan kompakt yapısıyla küçük sistemlere kolaylıkla sığabiliyor. ASUS’a has Eksen Teknolojili fan tasarımı ve 85 watt güç tüketimi ile bu kart sisteme ısı yahut gürültü yükü getirmeden harika 1080p performansı sunuyor.

Fanların etrafındaki bariyer halkaları hava akışını direkt soğutma bloğuna ileterek grafik işlemcinin ağır yük altında bile serin kalmasını sağlıyor. Daha hafif yüklerde ise 0 dB teknolojisi fanları büsbütün kapatarak kartı sessizce çalıştırıyor. Grafik işlemcinin sıcaklığı 60° C’ye ulaştığında fanlar yine devreye giriyor. Ön muhafazadaki ve alüminyum art plakadaki sade RGB aydınlatma, üst düzey modellerden daha uygun fiyatlı olan bu karta birinci sınıf bir hava katıyor.

Biraz daha yüksek performans gösteren ekran kartı arayanlar için ise ASUS, TUF Gaming Radeon RX 6500 XT modelini sunuyor. 2,7 yuva yer kaplayan soğutma bloğu ve iki adet Eksen Teknolojili fan ile bu kart, birebir gürültü seviyesiyle Dual Radeon RX 6500 XT ekran kartından daha düşük sıcaklıklara ulaşabiliyor. 90 watt güç tüketimiyle de grafik işlemcinin saat suratlarını koruyor. Çift BIOS sayesinde kullanıcılar TUF Gaming ekran kartlarını sessizliğe öncelik veren Q modunda çalıştırabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartı şık ve açılı dizaynıyla sistemlerin merkezinde yer alabilir. Karttaki TUF logosu Aura RGB ile aydınlatılıyor. Aura Sync ahengi sayesinde kullanıcılar kartın aydınlatmasını sistemin geri kalanıyla uyumlu hale getirebiliyor. Alüminyum art plaka ise TUF ruhunu daha da fazla yansıtmaya yarıyor. Ayrıyeten art plakanın havalandırmalı kenarı havanın soğutma bloğundan geçmesini sağlayarak en uygun soğutma şartlarını oluşturuyor. Başka TUF Gaming eserlerinde olduğu üzere TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartında da askeri sınıf kapasitörler kullanılıyor ve kartlar dayanıklılık ve uzun ömür için sıkı testlerden geçiriliyor.


ASUS TUF Gaming Radeon RX 6500 XT OC Edition

Her iki kart da bileşenleri insan müdahalesi olmadan lehimleyerek uzun müddet sağlam ve yüksek kaliteli eserler ortaya çıkaran Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Dual Radeon RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartları kullanıcılara her çeşit sistem için kusursuz seçenekler sunuyor.

ASUS Dual Radeon RX 6500 XT OC Edition ASUS TUF Gaming Radeon RX 6500 XT OC Edition
  •   AMD Radeon RX 6500 XT GPU
  •   4 GB GDDR6
  •   PCIe® 4.0 Arayüzü
  •   1 x Yerleşik HDMI 2.1
  •   1 x Yerleşik DisplayPort 1.4a
  •   AMD Radeon RX 6500 XT GPU
  •   4 GB GDDR6
  •   PCIe® 4.0 Arayüzü
  •   1 x Yerleşik HDMI 2.1
  •   1 x Yerleşik DisplayPort 1.4a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu