Teknoloji

ASUS, ESR3-515-X3 Açık Hudut Sunucusunu Duyurdu

ASUS, ESR3-515-X3 isimli açık hudut sunucusunu duyurdu. Bu yeni kuşak sunucu, OCP Telco Project tarafından yürütülen OCP openEDGE alt projesi ile uyumlu. Açık teknolojilerin kullanımı süratle arttıkça, ASUS da çağdaş data merkezlerinin altyapılarını ölçeklendirilebilir yapılandırmalar ve dizaynlarla büyütmesine yardımcı olmayı sürdürüyor. ASUS, sunucularının pazarda daima artan gereksinimlere ve beklentilere ortak çalışmaya açık bir yaklaşımla karşılık vermesi için çalışıyor.

ASUS ESR3-515-X3 açık hudut kasa yapısında beş adet kızağa dayanak veriyor. Kızaklardaki en kıymetli gelişme, 3. Jenerasyon Intel Xeon Scalable işlemcilere ve geleceğe yönelik SSD teknolojisi ESDSFF E1.S’e takviye verilmesi. Yeni kuşak işlemcilerin yanı sıra GPU, FPGA ve FEC hızlandırıcıları için OCP 3.0 NIC dayanağı ve PCI Express® 4.0 x16 yuvası üzere başka gelişmelerle sonda çalışan çeşitli gerçek vakitli uygulamalarda avantaj sağlanıyor. Gelişmiş soğutma sistemi sayesinde yüksek TDP’li işlemciler ve çeşitli hızlandırıcılar birebir anda kullanılabiliyor.

Açık hudut sunucu kasası birden fazla kızak yapılandırmasına dayanak vererek çeşitli telekomünikasyon iş yüklerindeki gereksinimleri karşılıyor. Bu tasarım ayrıyeten 5G RAN ve MEC (Multi-access Edge Computing – Çoklu Erişimli Hudut Bilişim) uygulamaları için de son derece uygun. Kompakt ve derin olmayan (440 x 430 x 130,5 mm) yapı, erişimi kolay ön panel tasarımı ve güç kaynağı ile hudut ağ ortamlarında heyetim da kolaylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu