Teknoloji

ASUS Republic of Gamers, Herculx Ekran Kartı Sabitleyicisini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), güç kaynağı kapağı bulunan birçok bilgisayar kasasına uyumlu, alet gerektirmeden kurulabilen ekran kartı sabitleyicisi ROG Herclux’u duyurdu. Çağdaş ROG ekran kartlarında esnemeyi ve PCB’de aşınmayı azaltan tam uzunluk art plakalar ve dahili sağlam çerçeveler bulunuyor. Fakat, üç yuva yer kaplayan kalın ve yüksek performanslı ekran kartlarında kullanıcılar kartın ömrünü uzatmak ve sallanmasını engellemek için ek dayanak kullanmayı da talep edebiliyor. ROG Herclux’un dikey tasarımı piyasadaki en büyük ekran kartlarını bile destekleyecek kadar güçlü.

ROG Wingwall üzere öteki seçenekler bilgisayar kasasındaki açık genişletme yuvasına monte ediliyor. Açık bir yuva olduğunda bu modelin yatay tasarımı mükemmeller yaratıyor. Ekran kartının altında bir PSU müdafaa kapağı bulunan kasaların birçoklarına uyan ROG Herclux ise kullanımı çok kolay bir alternatif. Emici kauçuktan üretilen tek kesim ayak sağlam bir taban oluşturuyor. Bu kısım, müdafaa kapağının üzerine sağlam bir biçimde oturarak GPU’yu alttan destekliyor. Bu dikey tasarım sayesinde bir eklenti kartı yuvası da boş kalmış oluyor. Böylelikle kullanıcılar ekran kartlarının sallanmasını engellerken, daha kısa uzunluklu genişletme kartları ekleyebiliyor yahut daha sabit bir hava akışı elde edebiliyor. Takviye sütunu ve karşı yükler uzun vadeli yapısal bütünlük için çinko alaşımdan üretildi.

ROG Herclux’u yerleştirmek çok kolay. İki ayar düzeneği ile 72 – 128 mm aralığında takviye veren bu eser hiçbir alet gerektirmeden her uzunluktan kasaya ahenk sağlıyor. Kullanıcılar ince ayar makarasını kullanarak yerleşik çarkı döndürüp parçayı üst aşağı ayarlayabiliyor. Çıkarılabilir katman ise Herclux yerine oturduğunda GPU’nun tam yatay kalmasını sağlıyor. Çerçeve çıkarıldığında ekran kartının yahut başka bileşenlerin hasar görme riskini azaltmak için, takviye yapısı tek tuşla yavaş ve problemsiz formda yerinden ayrılabiliyor.

ROG Herclux, sisteminize ekstra hava da katıyor. Entegre adreslenebilir RGB LED kısım, Aura Sync ile uyumlu. Bu sayede sistem aydınlatmasıyla basitçe senkronize olabiliyor. Eşsiz 3D aydınlatma deseni ve ROG logosundaki şeffaf geçiş efektiyle Herclux, ekran kartınıza tarz katacak.

Model İsmi XH01
Renk Siyah
Gereç Çinko alaşım, alüminyum alaşım, akrilik, plastik
Boyutlar
  • 208 x 71 x 46 mm
  • 208 x 128 x 46 mm (tamamen açıldığında)
ARGB kablo uzunluğu 500 mm
Net tartı 0,171 kg
Brüt tartı: 0,308 kg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu