Teknoloji

ASUS ROG Keycap, Dönen Fanlarıyla Tuşları GPU’ya Dönüştürüyor

ASUS ROG Strix markalı bir tuş başlığı (keycap) Çin’de satışa sunuldu. Tuş başlığı, sağ Shift tuşunun yerini alıyor ve herkesin tanıyabileceği üçlü fana sahip ROG Strix dizaynına dayanıyor.

Daha evvel misal fikirler ortaya çıkmıştı. Lakin yeni ROG TouchStone, sağlam alüminyum alaşımlı yapısı ve çalışan üçlü bilyalı fanlar sayesinde ekstra bir havaya sahip. Ayrıyeten minik eserin paketlemesi de ilgi cazip.

1 of 3
Özel tuş başlıkları, 10 yahut 15 yılda mekanik klavye patlamasıyla birlikte büyüdü. Birtakım orta ölçekli şirketler, klavye meraklılarının dikkatini tuş kadrosu setleri ve özel başlıklarla çekmeyi başarıyor. Bu çeşit eserler genelde Etsy ve AliExpress üzere ticaret sitelerinde bulunuyor, lakin bu ROG tasarımı büyük PC bileşen üreticileri tarafından ilgi görmeye başladı.

ASUS ROG Strix TouchStone, ZFrontier China tarafından 399 Çin Yuanı olarak yaklaşık 63 dolarlık fiyatla listelendi. Bu ölçüsü mevcut kur ile çarptığımızda yaklaşık 850 lira üzere bir para yapıyor ve bir mühlet evvel bu meblağ ile “giriş/orta seviye” ekran kartları alabiliyorduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu