Teknoloji

ASUS, RTX 3050 Ekran Kartlarını Piyasaya Sundu

NVIDIA’nın yeni duyurmuş olduğu RTX 3050 ekran kartının özelliklerine daha evvel bakmıştık. MSI’ın akabinde ASUS da özel olarak tasarladığı RTX 3050 ekran kartlarını kullanıcıların beğenisine sundu.

NVIDIA Ampere mimarisi üzerine inşa edilen ROG Strix GeForce RTX 3050 8 GB, güçlü oyun performansı, düşük sıcaklıklar ve gürültüsüz bir ortam için ailenin en doruğunda yer alıyor.

ROG Strix, ASUS’un RTX 3050 serisi için 2,7 yuvalı ve üç fanlı dizaynıyla birlikte serinin amiral gemisi olacak. Üreticinin 130W’lık düşük bütçeli bir GPU için bu kadar üst seviye bir soğutucu kullanması şaşırtan.

ROG modeli, siyah üzerine gümüş bir temaya sahip öbür ROG varyantlarıyla birebir estetiğe sahip ve yanda uzun bir RGB şeridiyle birlikte sol üstte üstte bir “GeForce RTX” logosu bulunuyor.

ROG Strix GeForce RTX 3050, çift HDMI 2.1 irtibat noktası ve üç DisplayPort 1.4a irtibat noktası ile donatılmış hem olağan hem de fabrikada sürat aşırtmalı sürümlerde gelecek. Saat suratları ise ASUS tarafından paylaşılmadı.

ROG Strix’in tam aksine çok daha kompakt bir dizayna sahip ve tek fanlı soğutucu bulunan RTX 3050 Phoenix var. Uzunluk PCIe yuvasının uzunluğuyla neredeyse birebir. Yani tıpkı MSI AERO ITX üzere küçük form faktörlü kasalara uygun bir modele bakıyoruz.

Phoenix mat siyah renge bürünmüş ve LED aydınlatması bulunmuyor. 8 pinli bir güç konektörüne sahip olan kartın fabrikadan sürat aşırtmalı olarak çıkan ek bir modeli olmayacak.

İsminden da anlaşılacağı üzere RTX 3050 Dual, tek fanlı Phoenix üzerinde ekstra soğutma gücü sağlamak için çift fanlı ve çift yuvalı bir tasarımı benimsiyor.

Mat siyah kaplamaya sahip tasarım Phoenix’e çok benzeri. Lakin Dual’de kartın üst kısmına yakın yerde tek bir RGB ışık şeridi mevcut ve GPU’nun hem ön hem yanlarından görülebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu